X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To, co najpiękniejsze… - Zima". Od jazzu do Gershwina

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:55
- Jestem wykształconym klasycznie pianistą. Ukończyłem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie i przez całe swoje artystyczne życie próbuję przekraczać pewne granice, łączyć klasykę z jazzem - mówił w Dwójce Filip Wojciechowski, który wystąpi w piątek (25.01) w Studiu Polskiego Radia im. Lutosławskiego.
Audio
  • Filip Wojciechowski o koncercie "To, co najpiękniejsze… - Zima" w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (Poranek Dwójki)

łańcuch XVI festiwal lutosławskiego 1200.jpg
Festiwal Łańcuch XVI. Lutosławski dla radia i teatru

Będzie to kolejny koncert z serii "To, co najpiękniejsze...". Jego program podzielono na dwie części. W pierwszej wystąpi Filip Wojciechowski Trio w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja. - Razem z moim trio nagraliśmy płytę z utworami Chopina na jazzowo. Również podczas  piątkowego wieczoru zagramy dla słuchaczy moje transkrypcje utworów Chopina, będzie też Bach na jazzowo z towarzyszeniem wspaniałego trębacza - Gary'ego Guthmana - tłumaczył gość Dwójki.

W drugiej części koncertu zabrzmi koncert fortepianowy F-dur George'a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

- Jest to utwór, przed którym należy mieć respekt i naprawdę poświęcić odpowiednio dużo czasu na jego przygotowanie. Wspaniały, 35-minutowy koncert, wypełniony światem jazzu i muzyki symfonicznej. Bardzo się cieszę, że nadarzyła się taka okazja i dzięki zaproszeniu Polskiego Radia będę miał przyjemność wykonać to dzieło - podkreślał pianista.

Koncert "To, co najpiękniejsze… - Zima" będzie transmitowany na antenie Dwójki.

Kiedy zaczęła się miłość Filipa Wojciechowskiego do jazzu? Jakie podejście towarzyszy mu podczas interpretowania utworów Chopina? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość audycji: Filip Wojciechowski (pianista)

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Moniuszkowski. Michał Klauza: moje spojrzenie na Moniuszkę ukształtowała ta współpraca

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:54
- Miałem wielkie szczęście. Moje pierwsze zetknięcie ze Stanisławem Moniuszką to była produkcja "Strasznego Dworu" w Teatrze Wielkim w reżyserii Mikołaja Grabowskiego i pod dyrekcją muzyczną Jacka Kasprzyka. Ta interpretacja została zarejestrowana na płycie i jest chyba dobrze znana melomanom - mówił w Dwójce szef Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa na Rok Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 12:10
- W tym roku każdy z naszych koncertów będziemy rozpoczynali twórczością Moniuszki. Kulminacja tych obchodów nastąpi na początku przyszłego sezonu koncertowego - mówił w Dwójce Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń