X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystko, czego nie wiedzieliśmy o Danucie Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
- Każdą książkę biograficzna zaczynam od oswojenia i obłaskawienia rodziny, bo te osoby wiedzą najwięcej. Najbliżsi mogą odsłonić rzeczy kompletnie nieznane, intymne - mówiła w Dwójce Katarzyna Kubisiowska, autorka książki reporterskiej o wybitnej aktorce.
Audio
  • Katarzyna Kubisiowska o książce "Szaflarska. Grać, aby żyć" (Poranek Dwójki)
Danuta Szaflarska
Danuta SzaflarskaFoto: PAP/Jacek Turczyk

Katarzyna Kubisiowska przez dwa lata pracowała nad portretem aktorki, złożonym z opowieści jej najbliższych krewnych i przyjaciół.

W "Poranku Dwójki" reporterka wspominała, że za życia Danuta Szaflarska nie była chętna, by opowiadać o swoim życiu. - To, co chciała o sobie powiedzieć, upubliczniła w fantastycznym filmie Doroty Kędzierzawskiej pt. "Inny świat". Ja przez lata bezskutecznie zabiegałam o rozmowę z panią Danutą, część wywiadów ukazała się dopiero po jej śmierci, bo wcześniej ich nie autoryzowała.

Katarzyna Kubisiowska podkreśliła, że jej książka zatytułowana "Szaflarska. Grać, aby żyć" nie jest klasyczną biografią. - Nie ma tu opowieści zamkniętej w dwóch datach: urodzin i śmierci. To biografia reporterska, w której najbardziej mnie interesowało to, co intymne i schowane.

Ważnym wątkiem książki jest to, w jaki sposób Danuta Szaflarska godziła życie rodzinne z intensywną karierą aktorską. Katarzyna Kubisiowska zwróciła też uwagę, że pomimo medialnego wizerunku osoby pięknie się starzejącej, Danuta Szaflarska nie była tak do końca pogodzona z przemijaniem.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Katarzyna Kubisiowska (reporterka)

Data emisji: 18.02.2019

Godzina emisji: 8.30

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Kuśmider: tekst "Fausta" wypala piętno w aktorze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
- Zanurzenie się w dzieło Goethego powoduje, że w nocy się mniej śpi - na insceniację "Fausta" w nowym cyklu Dwójki i Teatru Polskiego, zapraszał odtwórca głownej roli Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta z przypisami do najlepszych pieśni Ireny Wieniawskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 11:00
- Mogła posługiwać się nazwiskiem ojca Henryka Wieniawskiego albo męża, brytyjskiego barona, ale postanowiła pracować na własny rachunek - o odkrywaniu twórczości polskiej kompozytorki opowiadała w "Poranku Dwójki" śpiewaczka Barbara Kinga Majewska.
rozwiń zwiń