X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Znaniecki: opera ma być lustrem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 11:25
- Mam nadzieję, że wiele metafor ukazanych w naszym spektaklu dotknie publiczności i każdy pomyśli nad swoją maską. Co to znaczy pójść do szkoły bojąc się bullyingu czy do biura nienawidząc własnego szefa i przywdziewając maskę pięknego uśmiechu - mówił w Dwójce reżyser spektaklu "Pajace/Gianni Schicchi".
Audio
  • Reżyser Michał Znaniecki o spektaklu "Pajace/Gianni Schicchi" w Operze na Zamku w Szczecinie (Poranek Dwójki)

Już 9 marca w Operze na Zamku w Szczecinie - komedia i dramat w jednym. Dwie zespolone ze sobą opery. A tak naprawdę bohaterowie jednej opery uchwyceni w momencie wystawiania drugiej. Teatr w teatrze i widzowie grający główne role.

Jak połączyć jedyną operę komiczną Pucciniego z werystycznym dziełem Leoncavalla? Skąd odwrócona kolejność utworów i umieszczenie dramatu przed komedią? Ile w spektaklu będzie happeningu? O tym w nagraniu audycji, w której Michał Znaniecki opowiadał też o swoich artystycznych podróżach na Węgry, o Flisie Moniuszki w Buenos Aires oraz o specjalnie dla niego skomponowanej chińskiej operze.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Michał Znaniecki (reżyser, dramaturg, scenograf i pedagog)

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Kozłowski: partia Orfeo jest dla mnie jak balsam

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:57
- Głos mam z natury ruchliwy, ale też mam dosyć elastyczną i gęstą średnicę. Czuję się dobrze, śpiewając tę partię - mówił w Dwójce odtwórca tytułowej roli w operze "Orfeusz" Claudio Monteverdiego, która będzie mieć premierę w niedzielę, 24 lutego, na Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Wysocka reżyseruje "Toscę"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:02
W audycji przedstawiliśmy reportaż z przygotowań do premiery inscenizacji słynnej opery Giacomo Pucciniego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
rozwiń zwiń