X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Siembieda: opowiadam historie napisane przez życie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:53
- Ta książka to rodzaj powikłania po dziennikarskim i reporterskim zwiedzaniu przeze mnie świata. A ponieważ reportaż jest historią prawdziwą, to ja jestem człowiekiem trochę upośledzonym. Nie mam rozwiniętego tego kawałka mózgu, który mają ludzie potrafiący fantazjować czy zmyślać - mówił w Dwójce autor książki "Gambit".
Audio
  • Maciej Siembieda o książce "Gambit" (Poranek Dwójki)

Maciej Siembieda jest laureatem trzech nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż. Przez lata współpracował m.in. z paryską "Kulturą", "Polityką", "Odrą" czy "Tygodnikiem Kulturalnym". "Gambit" to jego trzecia powieść. - Mój pomysł na książki będzie konsekwentny, dopóki będę je pisał. Mianowicie to zawsze będą  książki oparte na historiach, które gdzieś odkryłem, które są nieznane, ale które zdarzyły się naprawdę. To życie je napisało, a ja tylko opowiedziałem - tłumaczył gość Dwójki.

U podstaw fabuły thrillera "Gambit" leży historia o wielkich złożach ropy na Podkarpaciu, które mają być kartą przetargową w II wojnie światowej. Jak Maciej Siembieda dotarł do tego wątku i czego się dowiedział, zbierając materiał do książki? Dlaczego tak ważne w tej opowieści są szachy? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Maciej Siembieda (reportażysta, pisarz)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Wojasiński: przy Marku Nowakowskim łatwo było czuć się sobą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 20:23
- Istotą naszej wieloletniej znajomości był rodzaj wyzwalnia w sobie automatycznie potrzeby budowania niezależności wewnętrznej. To było coś, co przy Marku Nowakowskim powstawało samoczynnie. On stwarzał taką atmosferę. Jednym z tych elementów było to, że człowiek dość łatwo przy nim czuł się sobą - mówił w Dwójce tegoroczny laureat Nagrody im. M. Nowakowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Jarniewicz: impulsy kontrkultury nie przebrzmiały

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 15:15
- To poszukiwanie utopii, ten idealizm, ta wizyjność całego pokolenia lat 60., przez wielu zdyskredytowana czy wręcz ośmieszona, ona z nami ciągle jest - mówił w Dwójce autor książki "Bunt wizjonerów".
rozwiń zwiń