X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ORGANy PLUS+. Festiwal jak wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 12:30
- Organy w kościele Św. Trójcy w Gdańsku zostały zrekonstruowane w możliwie najwierniejszy sposób. Na dodatek znajdują się w przestrzeni, która nie została zniszczona w czasie wojny, więc jest to oryginalna akustyka tego kościoła. Co więcej, jedyne w Polsce lectorium, czyli miejsce, w którym normalnie wykonywano w kościołach muzykę, znajduje się właśnie tam - mówił w Dwójce prof. Andrzej Szadejko, dyrektor imprezy.  
Audio
  • Prof. Andrzej Szadejko o festiwalu ORGANy PLUS+ w Gdańsku (Poranek Dwójki)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mteriały pras.

Wiosenna edycja festiwalu ORGANy PLUS+ odbędzie się w najbliższy weekend (14-16 czerwca) w gdańskim kościele franciszkanów p.w. Św. Trójcy. Wydarzenie nawiązuje artystycznie do idei rekonstrukcji. Zaplanowane koncerty, jak zapowiadają organizatorzy, będą nimi tylko z nazwy. W rzeczywistości będą artystycznym eksperymentem, próbą odtworzenia nie tylko samej muzyki w kształcie jak najbardziej zbliżonym do pierwowzoru, ale również próbą odtworzenia pewnej tradycji muzycznej i sytuacji estetycznej, które miały miejsce w dawnym renesansowym czy barokowym Gdańsku.

Oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, niezmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy, oryginalne umiejscowienie muzyków na jedynym w Polsce lektorium, wreszcie muzyka niesłyszana gdzie indziej w Polsce pomogą słuchaczom wejść w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych z przed wieków.

Skąd pomysł na podzielenie imprezy na cykl wiosennny i jesienny i jakie ma to znaczenia dla odbioru muzyki organowej? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: prof. Andrzej Szadejko (dyrektor festiwal ORGANy PLUS+)

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Organy pod folią w kościele Św. Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 13:19
W audycji "Kwadrans bez muzyki" odwiedziliśmy świątynię, w której trwa remont, lecz mimo to odbywają się tam koncerty bez udziału publiczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka organowa według Jerzego Gołosa

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:37
W "Rozmowach po zmroku" wspominaliśmy postać Jerzego Gołosa - polskiego muzykologa, organologa, profesora dr. hab. nauk humanistycznych.
rozwiń zwiń