X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Big Book Festival. Paulina Wilk: literatura potrzebuje być konkurencyjna wobec innych sztuk

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 14:00
- Unikamy powtórzeń i stąd ten pomysł, żeby nasz festiwal wędrował przez miasto, pomagał je poznawać i przeżywać, żebyśmy czytali nie tylko książki, ale też przestrzeń i jakoś współżyli. Wciąż eksperymentujemy i staramy się nietypowymi formami spotkań nadążać za bardzo dynamicznie zmieniającą się kulturą - mówiła w Dwójce organizatorka Big Book Festival.
Audio
  • Paulina Wilk i Anna Król o Big Book Festival 2019 (Poranek Dwójki)

To warszawskie wydarzenie z udziałem artystów z różnych zakątków świata nie ma jednego adresu - książki są czytane w różnych przestrzeniach miasta: na dworcu, w fabryce, pałacu, hotelu, opuszczonej szkole i prywatnych mieszkaniach. W programie znaleźć można zarówno gwiazdorskie maratony czytania, sparingi literackie, prestiżowe okrągłe stoły pisarzy, tłumne rekordy czytania, jak i spektakle multimedialne czy wizyty domowe.

Siódma odsłona Big Book Festival rozpocznie się w najbliższy piątek (21.06) spektaklem "Czarne czy białe?". To opowieść o nienasyceniu współczesnego człowieka, o "życiu z Tindera", o tym, że ciągle chcemy lepiej, mocniej, więcej, co prowadzi nas jednak zwykle ku zatraceniu i autodestrukcji. Punktem wyjścia przedstawienia w reżyserii Anny Król jest "Faust" Goethego, ale odnosi się ono również do "tu i teraz", miksuje Biblię ze współczesną literaturą (np. ostatni Littel) i aktualnymi tekstami kultury.

Co kryje się za hasłem tegorocznego festiwalu - "Skok w bok"? Jacy goście zjadą do Warszawy? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Paulina Wilk (fundacja "Kultura nie boli"), Anna Król (reżyserka)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Świetlicki: jak zatkam uszy, czuję się źle

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 14:36
- Jednak to, co świat mi oferuje, to główne dźwięki. Nie jestem człowiekiem, który myśli oczami, przede wszystkim oczami postrzega świat. Śliczne widoczki, ładne miejsca i dzieła sztuki nie robią na mnie aż takiego wrażenia, jak na przykład muzyka - mówił w Dwójce znany poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Orbitowski: napisałem "Kult", bo nikt tego nie zrobił

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 16:08
- Jako młody człowiek trafiłem do Oławy, na tamtejsze działki, gdzie opowiedziano mi o cudach, objawieniach, krwawiących hostiach. Wtedy nie myślałem nawet, że kiedyś będę o tym pisał. Gdy po latach ten temat mi się przypomniał, chciałem przeczytać o nim reportaż, ale niczego nie mogłem znaleźć. No to sam się za niego wziąłem - opowiadał w Dwójce pisarz.
rozwiń zwiń