Warszawa zapomniana? Muzyka utracona?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 18:15
Gośćmi "Poranka Dwójki" będą Anna Karpowicz i Marek Bracha - kuratorzy trzeciej odsłony festiwalu muzyki kameralnej WarszeMuzik.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się wyjątkowa inicjatywa, której celem jest przywrócenie pamięci nie tylko o zapomnianych miejscach ale też i o nieobecnej w repertuarze wykonawców muzyki. Seria mikro-koncertów odbywać się będzie w ocalałych, przedwojennych podwórkach getta warszawskiego. Program koncertów wypełnią zapomniane utwory kompozytorów polskich pochodzenia żydowskiego, tworzących w okresie międzywojnia – Mieczysława Wajnberga, Aleksandra Tansamana, Romana Palestra czy Władysława Szpilmana.

Na spotkanie z naszymi gośćmi zapraszamy o 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w programie:

  • w cyklu „Jazzowa Rozmowa” gościem Andrzeja Zielińskiego będzie suzafonista Piotr Wróbel, który opowie o debiutanckiej płycie swojego zespołu Brass Federacja.
  • odwiedzimy rozpoczynający się Festiwal Szekspirowski
  • przygotujemy się na sobotnią podróż do Augustowa w cyklu „Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej”. O swoim Augustowie opowie Wiesław Kuźmicz.
  • Pop rekomendacje na weekend przedstawi Monika Zając

Nie zabraknie stałych punktów programu, czyli konkursów: "Płyta tygodnia" oraz "Pocztówka z wakacji".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w piątek (26.07) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

mko

Zobacz więcej na temat: muzyka żydowska
Czytaj także

Vox Varshe – Vocal Varshe w wersji 2.0

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 15:13
- Mamy teraz w grupie nowego członka. Tenora zastąpił baryton. W związku z tym zmieniliśmy ciut nazwę zespołu - mówiły w Dwójce Anna Woźnicka i Olga Wądołowska z Vox Varshe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Izabela Szafrańska: planujemy z Marcinem Partyką wydanie literackiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 17:21
Izabela Szafrańska jest półfinalistką ostatniej edycji "The Voice of Poland". W "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swoim nowym singlu, prężnych działaniach muzycznych i planach na przyszłość. 
rozwiń zwiń