X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Wojciechowski: najważniejsi w tym roku są Chopin i Moniuszko

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:33
- Twórczość obu postaci zostanie pokazana w bardzo szerokim kontekście. Zaczynamy gdzieś w okolicy XVIII wieku i zahaczamy o muzykę barokową, ale sięgamy także po utwory XX-wieczne i współczesne - mówił w Dwójce rzecznik Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina o programie 15. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
  • Piotr Wojciechowski o programie 15. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa" (Poranek Dwójki)

Moniuszko 1200.jpg
Stanisław Moniuszko - serwis specjalny

Twórczość Fryderyka Chopina w kontekście "jego" Europy, rozumianej w czterech perspektywach – Europy jemu współczesnej, Europy przedchopinowskiej, Europy po śmierci wielkiego mistrza i w końcu Europy naszych czasów - wokół tych obszarów zbudowany jest program wydarzenia organizowanego przez NIFC. A w tegorocznej 15. odsłonie festiwalu obecne będą ważne wątki. Pierwszy to opery Stanisława Moniuszki. Publiczności zostaną zaprezentowane utwory samego kompozytora, ale także dzieła twórców polskich i europejskich, budujących dla nich kontekst.

- Zaczynamy "Krakowiakami i góralami" Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego, opiewanymi przez Leona Schillera jako pierwsza polska opera narodowa. Potem moniuszkowskie "Flis" i "Straszny Dwór" w drugiej części festiwalu, a pomiędzy nimi kolejna opera włoska w wykonaniu Fabio Biondiego i Europy Galante – "Korsarz" Giuseppe Verdiego - wymieniał Piotr Wojciechowski.

W jaki jeszcze inny sposób Moniuszko zaitnieje podczas rozpoczynającego się w środę (14.08) 15. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa"? Jaki program wykona w Warszawie Martha Argerich? Czy występ wybitnej argentyńskiej pianistki jest już pewny? Co wydarzy się w związku ze stuleciem stosunków polsko-japońskich? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Piotr Wojciechowski (rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina)

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Charles Richard-Hamelin: wirtuozeria mnie nie pociąga

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 08:25
- To dla mnie bardzo ważne być szczęśliwym muzykiem i grać muzykę kameralną. Tyle mogę się z niej nauczyć, to naprawdę świetnie napisana muzyka - opowiadał w "Letnim Festiwalu Muzycznym" kanadyjski pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kate Liu: wróciłam po długiej przerwie i trudnych doświadczeniach

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 12:08
- Zaczęłam koncerty jakieś pół roku temu i powoli wracam do normalnej rutyny. W ostatnich miesiącach grałam głównie w USA. To był rodzaj przygotowania do przyszłych występów. Możliwe, że w przyszłym roku wrócę do Polski - mówiła w Dwójce amerykańska pianistka, która w piątek (9.08) wystąpiła na Festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń