"Boże Ciało". Bartosz Bielenia: mój bohater kieruje się miłością, nie doktryną

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 13:36
- Daniel nie ma planu, reaguje na to, co go spotyka, improwizuje. Może trochę żartem, może trochę z buty zaczyna udawać księdza w małej parafii, uciekając przed obowiązkiem, jakim jest praca w pobliskim tartaku, do której został skierowany. Tak się wplątuje w tę historię. Im dalej brnie, tym trudniej mu się z tego wykręcić - mówił w Dwójce aktor o filmie "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
Audio
  • Bartosz Bielenia o filmie "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy (Poranek Dwójki)
Bartosz Bielenia
Bartosz BieleniaFoto: Stanisław Rozpędzik/PAP

W Wenecji trwa najstarszy Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Na tej prestiżowej imprezie swoją światową premierę będzie miał najnowszy film Jana Komasy. "Boże ciało" to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia.

Jak dochodzi do przemiany duchowej bohatera filmu przed opuszczeniem poprawczaka? Czy gość "Poranka Dwójki" spotkał się z pierwowzorem postaci Daniela? Na jakim, poza Wenecją, ważnym międzynarodowym festiwalu pokazane zostanie "Boże ciało" zanim w październiku trafi do kin? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Bartosz Bielenia (aktor)

Data emisji: 2.09.2019

Godzina emisji: 9.30

pg/am

Czytaj także

Scenarzysta Józef Hen. Przegląd filmów w kinie Iluzjon

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 09:00
- Cały ten przegląd wziął się z sympatii czytelniczek - mówiła w Dwójce Monika Wasowska, która zapraszała na warszawski cykl filmowy, w ramach którego prezentowane są filmy inspirowane tekstami Józefa Hena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Szumowska: interesują mnie mocne, wyraźne historie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 18:05
- "The Other Lamb" też dotyczy mrocznego, aktualnego tematu - mówiła w audycji reżyserka, której najnowszy - anglojęzyczny - film będzie miał niedługo swoją premierę na festiwalu filmowym w Toronto.
rozwiń zwiń