X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wokół festiwalu "Warszawska Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 10:41
62. odsłona "Warszawskiej Jesieni" to ponad 50 wydarzeń na kilku scenach. Program tegorocznego festiwalu został zbudowany wokół terminu PNEUMA – Realność Poszerzona. Ma ono kilka znaczeń, o których rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki" z dyrektorem festiwalu, Jerzym Kornowiczem.
Audio
  • Jerzy Kornowicz o festiwalu Warszawska Jesień (Poranek Dwójki)
Warszawska Jesień 2019
Warszawska Jesień 2019Foto: Mat. prasowe

Warszawska jesień 1200.jpg
62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" 2019

Program tegorocznego festiwalu Warszawska Jesień został zbudowany wokół terminu PNEUMA. Można go interpretować na wiele sposobów. Najbliższe znaczenie w muzyce to konotacje z powietrzem i jego poruszeniami, otwierającymi nas na wiele symboli i metafor, jak tchnienie, ruch, wiatr dziejów i historii. Jest to temat istotny, to temat wielkich tęsknot, które w sobie mamy. I im bardziej wzmacniamy w nas sferę poznania, takiego racjonalnego, obiektywnego, tym bardziej wiemy, jaka jest rola intuicji, która niejako prowadzi nas nadal ku poznaniu i jakiemuś oświeceniu i scaleniu - mówił dyrektor Warszawskiej Jesieni, Jerzy Kornowicz.

W czasie festiwalu pojawi się wiele muzyki "z powietrza". Zarówno z racji na powietrzne źródła dźwięku jak i powietrzne, przestrzenne i naturalistyczne skojarzenia. Ale powietrze to też "ośrodek ducha" - tej sfery naszego życia, która dąży do uchwycenia świata jako całości spójnej i sensownej.

Jakich muzyków usłyszymy podczas tegorocznej Warszawskiej Jesieni? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Jerzy Kornowicz (dyrektor festiwalu Warszawska Jesień)

Data emisji: 19.09.2019

Godzina: 9.30

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

58. Warszawska Jesień. Dźwięk jak foton

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 11:00
- Natura światła jest jednocześnie cząsteczkowa i falowa. Podobnie muzyka może być dynamiczna i statyczna zarazem - wyjaśniał ideę przewodnią tegorocznego festiwalu jego dyrektor Tadeusz Wielecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

61. Warszawska Jesień. Muzyczne opowieści o wspólnocie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 10:00
- Jest to festiwal o różnych perspektywach naszej tożsamości, wokół stulecia niepodległości – mówił o tegorocznej odsłonie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" jego dyrektor Jerzy Kornowicz.
rozwiń zwiń