X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zderzenie dwóch energii na płycie Napiókowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 12:00
- My mamy naszą słowiańską melancholię, u nich występuje czynnik nowojorski - znakomity gitarzysta opowiadał w Dwójce o swojej najnowszej płycie "WAW-NYC".
Audio
  • Marek Napiórkowski o płycie "WAW-NYC" (Poranek Dwójki)

Na albumie doszło do spotkania polskich muzyków w osobach Marka Napiórkowskiego i Roberta Kubiszyna z artystami nowojorskimi Clarencem Pennem, Manuelem Valerą i Chrisem Potterem. Lider projektu Marek Napiórkowski tłumaczył w "Poranku Dwójki", że muzyków z Wielkiego Jabłka charakteryzuje niezwykła intensywność w grze, która wynika z energii tego miasta. - To czynnik nowojorski, który polega na tym, że jak gra perkusista, to on nie może odpuścić uderzenia w talerz, bo mu to ucieknie.

Gitarzysta wspominał, że album "WAW-NYC" powstał w nietypowy sposób, bo najpierw muzycy ogrywali materiał podczas trasy koncertowej, a dopiero później weszli do studia. - Płytę nagraliśmy w jeden dzień. To zapis chwili. Gdybyśmy nagrywali dzień później to ta muzyka byłaby inna.

W audycji rozmawialiśmy też o ciekawym teledysku towarzyszącym krążkowi, w którym wystąpiło wielu cenionych polskich aktorów i tancerka.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Marek Napiórkowski (gitarzysta)

Data emisji: 29.09.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Groteska, mrok i dystans. Listy Samuela Becketta

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 20:00
– Najlepszym słowem opisującym jego podejście do świata jest "autoironia" – mówił pisarz Antoni Libera, tłumacz dramatów Becketta, a także adresat kilku jego listów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Libera: słuchowisko może być też publicystyką

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 19:45
- Głównym motywem przewijającym się w pracach konkursowych są tematy historyczne. Materiały te mają często formę reportażu i przedstawiają heroiczne postaci, o których do tej pory słyszeliśmy niewiele – powiedział Antoni Libera, który jest członkiem Jury Radiowego podczas rozpoczętego 19 czerwca XVII Festiwalu "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń