"Planeta B nie istnieje". Kino dokumentalne o zmianach klimatycznych

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 10:02
- To są najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat; nie dość, że wybitne, to jeszcze poruszające najważniejsze zagadnienia ekologiczne - mówiła w Dwójce Paulina Jeziorek, pomysłodawczyni cyklu "Planeta B nie istnieje - czas na działanie".
Audio
  • Paulina Jeziorek o cyklu filmów dokumentalnych "Planeta B nie istnieje - czas na działanie" w warszawskim kinie Luna (Poranek Dwójki)
Audio
  • Paulina Jeziorek o cyklu filmów dokumentalnych "Planeta B nie istnieje - czas na działanie" w warszawskim kinie Luna (Poranek Dwójki)

Docs agains 1200.jpg
Docs Against Gravity. Nietuzinkowe portrety świata

Od wtorku (15.10) w warszawskim kinie Luna oglądać będzie można najważniejsze filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity poruszające tematykę ekologiczną. - Wybraliśmy siedem tytułów. Raz w miesiącu będziemy spotykać się w kinie Luna, żeby obejrzeć jeden z nich i pogłębiać naszą wiedzę z dziedziny ekologii - tłumaczyła Paulina Jeziorek. 

Ambicją organizatorów jest pokazać prawdę na temat zmian klimatycznych. - Celem tego cyklu jest to, żeby dowiedzieć się, co tak naprawdę się dzieje. Przejść przez ten szum informacyjny dotyczący zmian klimatycznych i na koniec tego cyklu być wyposażonym w podstawową wiedzę na ten temat, pogłębioną poprzez dyskusję z członkami organizacji i instytucji, które są partnerami tego cyklu - podkreślała pomysłodawczyni.

Jakie filmy będzie można obejrzeć w ramach cyklu "Planeta B nie istnieje - czas na działanie"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Paulina Jeziorek (pomysłodawczyni cyklu "Planeta B nie istnieje - czas na działanie")

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 9.30

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mikael Lypiński: mój dokument wziął się z filmu "Into the Wild"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 09:00
- Pustynną osadę Slab City pierwszy raz zobaczyłem w dziele Seana Penna. Zafascynowało mnie to miejsce i gdy byłem w okolicy, postanowiłem pojechać tam na chybił trafił - o swoim dokumencie "Desert Coffee" opowiadał w Dwójce jego autor. Film został nagrodzony m.in. Grand Prix na łódzkim Festiwalu Mediów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Czajka: w tym filmie jest dużo intuicji, mniej intelektu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 12:35
- Jeśli chodzi o przygotowanie, w ogóle o myślenie o tej historii, starałem się, żeby to było jak najbardziej intuicyjne. Tak bardzo w to szedłem, że czasem nie wiedziałem nawet do końca, czemu podejmuję jakąś decyzję. Okazuje się, że w filmie to działa i różnie można go intepretować - mówił reżyser dokumentu "O zwierzętach i ludziach". 
rozwiń zwiń