X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Herdzin: ta płyta to opowieść o tym, kim jestem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 10:11
- Od paru lat to, co mówię poprzez dźwięki, jest dosyć mocno określone potrzebą skupienia się na szukaniu wewnętrznego spokoju. Zresztą tytuły moich płyt i kompozycji również odnoszą się do tego - mówił w Dwójce polski kompozytor, pianista i aranżer, autor najnowszej płyty "Book of Secrets".
Audio
  • "Book of Secrets". Najbardziej osobista płyta Krzysztofa Herdzina (Poranek Dwójki)

Krzysztof Herdzin 1200.jpg
Muzyczne rekomendacje Krzysztofa Herdzina

25 października ukaże się najbardziej osobista płyta Krzysztofa Herdzina "Book of Secrets", o której artysta napisał w sposób następujący: "Skomponowałem 7 utworów ułożonych w koncepcyjną opowieść w formie Księgi opowiadającej o najważniejszych dla mnie tematach, będących tajemnicami dla każdego wrażliwca zadającego sobie pytania o sens życia, o to kim jesteśmy i po co żyjemy. Człowiek, Narodziny, Wszechświat, Duch, Wiara, Miłość, Czas – to tytuły tych muzycznych rozdziałów, w których zawarłem swoje refleksje, uczucia i autobiograficzne wątki".

Jak podkreślił muzyk, płytę można nazwać jubileuszową, a składa się na to kilka powodów. Przede wszystkim wydanie zbiega się z rokiem jego 50. urodzin. - To, że kończę 50 lat, to jest ważna cezura w moim życiu - opowiadał kompozytor. - Drugi jubileusz jest taki, że ta płyta jest moją dwudziestą płytą autorską. A trzeci jubileusz, to rok 2020, jako jubileusz 30-lecia mojej pracy artystycznej. Jakoś tak szczęśliwie to wszystko się złożyło - mówił Krzysztof Herdzin.

- To jest dla mnie początek czegoś nowego, bo to, że jestem w tej rodzinie ludzi, którzy wydali płytę w katalogu Polish Jazz, wiąże się z dużą odpowiedzialnością - zaznaczył aranżer dodając, że teraz z jeszcze większą uwagą będzie musiał zajmować się muzyką, żeby prezentować rzeczy bardziej przemyślane, wartościowe i na odpowiednim poziomie artystycznym.

Kto został zaproszony do współpracy przy najnowszej płycie? Kiedy pojawią się pierwsze koncerty promujące album? W jakie muzyczne światy ucieka kompozytor? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Herdzin (kompozytor, pianista, aranżer)

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 8.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Noc w wielkim mieście". Przedwojenny jazz na nowo zagrany

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 10:00
- Przez chwilę był pomysł, by spisać aranże takich wybitnych kompozytorów jak Henryk Gold czy Henryk Wars. Okazało się jednak, że jest to tak plastyczny materiał, że trzeba go zrobić na nowo – opowiadał Jan Emil Młynarski o nowej płycie formacji Jazz Band Młynarski Masecki "Noc w wielkim mieście".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Stankiewicz: aż korciło, żeby pogrzebać przy tych kolędach

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:27
- Zarówno kolędy polskie, jak i amerykańskie mają tak naprawdę prostą, diatoniczną melodię. Ciekawe możliwości otwierają się natomiast, jak chodzi o warstwę harmoniczną - mówił pianista jazzowy o płycie "It's Christmas Time Again".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najmłodszy debiutant polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:58
Gościem audycji był Kuba Więcek, saksofonista i kompozytor koncertujący z czołowymi przedstawicielami światowego jazzu, postrzegany jako wielki młody talent.
rozwiń zwiń