"Noc w wielkim mieście". Przedwojenny jazz na nowo zagrany

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 10:00
- Przez chwilę był pomysł, by spisać aranże takich wybitnych kompozytorów jak Henryk Gold czy Henryk Wars. Okazało się jednak, że jest to tak plastyczny materiał, że trzeba go zrobić na nowo – opowiadał Jan Emil Młynarski o nowej płycie formacji Jazz Band Młynarski Masecki "Noc w wielkim mieście".
Audio
  • Jan Emil Młynarski o nowej płycie formacji Jazz Band Młynarski Masecki "Noc w wielkim mieście" (Poranek Dwójki)

80 urodziny dwójki_masecki21200.JPG
Masecki: dzięki pedałowi osiągam pogłos 10 katedr

- Marcin znalazł w tych tematach bardzo duży potencjał, eldorado do pokazania swojego talentu aranżerskiego - podkreślał gość Dwójki. Jak przypominał, dorobek rozrywkowej muzyki polskiego międzywojnia i okresu tużpowojennego to "wielka rzecz". - To są tysiące tytułów, postaci wybitnych kompozytorów i autorów tekstów.

Dlaczego te utwory w nierozerwalny sposób łączą się z biografiami ich twórców? Skąd w ogóle współczesna moda na jazz i dawną piosenkę? Co znajdziemy na płycie "Noc w wielkim mieście" i jak doszło do jej powstania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Jan Emil Młynarski (muzyk i wokalista)  

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 8.10 

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/iwo


zdj. ilustracyjne

Czytaj także

Jak używać jazzu? Masecki i Młynarski tanecznie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 10:50
– Jazz był kiedyś głównie muzyką użytkową, dopiero później muzycy zaczęli improwizować. A my wracamy do tego dawnego etosu – mówił Jan Młynarski przed radiowym koncertem w Międzynarodowym Dniu Jazzu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Machalica: znam na pamięć około 600 piosenek Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 20:00
- Ponieważ kocham jego twórczość, miałem problem, żeby wybrać 20 utworów, które złożą się na koncert - o recitalu "Mój ulubiony Młynarski" opowiadał w Dwójce aktor Piotr Machalica.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Młynarski. Piosenka finałowa". Portret osobisty

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 14:45
Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" była Alicja Albrecht, autorka filmu dokumentalnego, który w piątek 3 listopada wejdzie do kin.
rozwiń zwiń