X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lumpeks, zwycięzcy Nowej Tradycji 2019, nagrali debiutancką płytę

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 08:30
W sobotnim folkowym "Poranku Dwójki" słuchaliśmy relacji z kilku dni nagraniowych, które muzycy grupy spędzili w studiu Polskiego Radia. Efektem ich pracy będzie debiutancka płyta zespołu.
Audio
  • Relacja z nagrania debiutanckiej płyty Lumpeksu (Poranek Dwójki)
Na początku 2020 roku Lumpeks wyda swoją debiutancką płytę.
Na początku 2020 roku Lumpeks wyda swoją debiutancką płytę.Foto: Grzegorz Śledź PR

- W tym kwartecie trzy czwarte składu to muzycy z Francji, którzy polski idiom mazurkowy potrafią ograć na własny sposób. Wielu polskich muzyków bałoby się do tego stopnia eksperymentować w stronę free jazzu i muzyki repetytywnej, swobodnej, daleko idącej improwizacji - tak w maju tego roku Tomasz Janas tłumaczył werdykt jury Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja", którzy właśnie zespół Lumpeks nagrodzili Grand Prix. 

Pod koniec października Olga Kozieł, Sebastien Beliah, Pierre Borel i Louis Laurain weszli do studia Polskiego Radia, aby zarejestrować materiał swojej pierwszej płyty. - To były trzy dni intensywnej pracy - mówiła Olga Kozieł. - Teraz przed nami nami jeszcze miks, mastering i inne potrzebne do ukończenia albumu elementy. 

Płyta Lumpeksu zawierać będzie ich interpretację polskiej muzyki tradycyjnej - mazurków, oberków czy polek. - Polską muzyką ludową zafascynowałem się trzy, cztery lata temu, dzięki Oldze i Sebastienowi - mówił Pierre Borel. - Tym, co mnie w niej najbardziej zainteresowało, jest inny niż jazzowy sposób myślenia o improwizacji. - Nie polega na wymyślaniu nowych dźwięków czy sposobu grania - dodał Louis Laurain - ale na wybitnych umiejętnościach i oryginalnym brzmieniu muzyków ludowych.

Zarówno Pierre, jak i Louis przyznali, że nie interesują się francuską muzyką ludową, Olga Kozieł zdradziła jednak, że ten repertuar może być podstawą ich kolejnych muzycznych projektów.

Debiutancka płyta muzyków Lumpeksu ma ukazać się na początku 2020 roku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Rozmawiała: Aleksandra Tykarska

Goście: Olga Kozieł, Sebastien Beliah, Pierre Borel, Louis Laurain (zespół Lumpeks)

Data emisji: 9.11.2019

Godzina emisji: 8.10

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Free jazz na ludowo odkryciem Nowej Tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 11:00
Gośćmi poniedziałkowych "Źródeł", świeżo po zakończeniu festiwalu, byli laureaci jego Grand Prix, zespół Lumpeks - Olga Kozieł i Sébastien Beliah.
rozwiń zwiń