Poezja i demony. Piotr Witkowski o raperze Chadzie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 11:52
- To nie jest film o szarej polskiej rzeczywistość i blokach – podkreślał Piotr Witkowski, odtwórca głównej roli w filmie Michała Węgrzyna "Proceder" opowiadającym o raperze Tomaszu Chadzie.
Audio
  • Piotr Witkowski o filmie Michała Węgrzyna "Proceder" (Poranek Dwójki)

- To film, w którym jest i kino akcji, i miłość, i wzruszenie. Trochę dobrej publicystki, a przy tym przepiękne zdjęcia Wojtka Węgrzyna – mówił Piotr Witkowski. Jak zaznaczał gość Dwójki, bohater filmu to poetycka, artystyczna dusza, człowiek bardzo wrażliwy. Była to jednocześnie postać, która "miała w sobie wiele demonów". 

O jakich trudnych momentach w biografii Tomasza Chady opowiada "Proceder". Kim był ten artysta dla polskiej muzyki 2. poł. XX wieku? W rozmowie z Piotrem Witkowskim również o mówił o jego pracy w Teatrze Wybrzeże.

***


Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Piotr Witkowski (aktor)

Data emisji: 12.11.2019

Godzina emisji: 8.30


Zobacz więcej na temat: Paweł Siwek KULTURA
Czytaj także

Wojciech Kalwat: poprzez te obrazy historia gen. Maczka ożywa

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:00
W "Poranku Dwójki" z historykiem z Muzeum Historii Polski rozmawialiśmy o dwóch filmach dokumentalnych: "Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku" oraz "Marian na wojnie. Animowana historia Mariana Walentynowicza".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ukryta gra". Gwiazdorski thriller z szachami w tle

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 13:16
- Widzimy tu pojedynek szachowy, który umiejscowiliśmy w Pałacu Kultury i Nauki w latach 60., w czasie kryzysu kubańskiego, w najgroźniejszym momencie zimniej wojny – opowiadał Łukasz Kośmicki o fabule reżyserowanego przez siebie filmu "Ukryta gra", którego premiera w Polsce odbędzie się 8 listopada.
rozwiń zwiń