X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Same plusy". Komediowym językiem o samotności

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 10:00
- Staramy się opowiadać w sposób wesoły o poważnych sprawach. Tym razem zajęliśmy się plagą naszych czasów, jaką jest samotność - o nowym spektaklu w Teatrze mówiła w Dwójce odtwórczyni jednej z ról Grażyna Wolszczak.
Audio
  • Grażyna Wolszczak o spektaklu "Same plusy" (Poranek Dwójki)

Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. - Ona zaczyna robić paniczne ruchy, ma jednego znajomego na Facebooku, ale strasznie nie chce się z nim spotkać, żeby się nie rozczarować - nakreśliła sytuację Grażyna Wolszczak.

Aktorka podkreśliła, że choć temat samotności jest poważny, to jednak wyreżyserowany przez Wawrzyńca Kostrzewskiego spektakl "Same plusy" jest przede wszystkim komedią, która ma dostarczyć widzowi rozrywki z nutą refleksji.

W audycji Grażyna Wolszczak zwróciła uwagę na doskonałą obsadę przedstawienia, ale też mówiła o swojej pracy w Fundacji Garnizon Sztuki, która wyprodukowała "Same plusy". 

Galowa premiera spektaklu odbędzie się 30 listopada 2019 roku w Teatrze IMKA w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Grażyna Wolszczak (aktorka, prezeska fundacji Garnizon Sztuki)

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 9.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Amazing Grace: Aretha Franklin". Wielki powrót królowej soulu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 11:00
- Była już wielką gwiazdą, miała 30 lat, gdy ktoś wpadł na pomysł, by nagrała w kościele płytę - opowiadał w Dwójce Jerzy Szczerbakow o genezie dokumentu "Amazing Grace: Aretha Franklin"​ w reż. Sidneya Pollacka i Alana Elliotta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Celebryta w operze, czyli spektakl "Viva la mamma" Teatru Wielkiego w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 01:00
– Życie pisze scenariusz, którego bogactwo w kulisach każdego teatru jest przeogromne – mówi śpiewak i dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusz Stachura, który odwiedził Dwójkę, by porozmawiać o wyjątkowym, komediowym spektaklu "Viva la mamma", o operze jako takiej oraz o kolejnych planach repertuarowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Gąsowski: "Dzień gniewu" to rodzaj greckiej tragedii

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 12:45
- W dramacie Brandstaettera mamy jedność czasu, miejsca i akcji. Mamy też chór, który opowiada o wszystkim, ale i jest uczestnikiem. Pojawia się nawet koryfeusz w postaci przeora - mówił Rafał Gąsowski o najnowszym spektaklu Teatru Telewizji.
rozwiń zwiń