X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Celebryta w operze, czyli spektakl "Viva la mamma" Teatru Wielkiego w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 01:00
– Życie pisze scenariusz, którego bogactwo w kulisach każdego teatru jest przeogromne – mówi śpiewak i dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusz Stachura, który odwiedził Dwójkę, by porozmawiać o wyjątkowym, komediowym spektaklu "Viva la mamma", o operze jako takiej oraz o kolejnych planach repertuarowych.
Audio
  • Dyrektor łódzkiego Teatru Wielkiego o spektaklu "Viva la mamma" (Poranek Dwójki)
Dariusz Stachura
Dariusz StachuraFoto: mat. promocyjne

– Może nam się wydawać, że portale zajmujące się światem celebrytów są czymś nowym. Ale celebryci pojawili się już w XIX w. i Gaetano Donizetti właśnie o takim świecie stworzył operę. Pieniądze, które w znikają tajemniczy sposób; bankrutujące teatry i odebranie dotacji miejskich – są rzeczywistością znaną w teatrze od jego początków. Natomiast to, co dzieje się za kulisami pomiędzy artystkami i artystami, ich spory, kłótnie, romanse, wielkie miłości i namiętności, ich tajemnicza przeszłość, która nagle wychodzi na jaw – wszystko znajdziecie w tym cudownym (przewrotnym) dziele G. Donizettiego "Viva la mamma" – tymi słowami na operę zaprasza reżyser Roberto Skolmowski. 

Plakat promujący spektakl "Viva la mamma" w Teatrze Wielkim w Łodzi Plakat promujący spektakl "Viva la mamma" w Teatrze Wielkim w Łodzi

Jak podkreśla Dariusz Stachura, początki przygotowań do spektaklu nie były łatwe, jednak w dniu premiery (23 listopada) możemy spodziewać się niezwykłych wrażeń zarówno muzycznych, jak i wizualnych – Nie wiedzieliśmy, czy uda nam się załatwić polskie teksty, ale je uzyskaliśmy. Jest wiele ciekawych żartów podanych w języku polskim, więc będą łatwiej trafiały do publiczności. Będzie to teatr w teatrze, będzie można uruchomić wyobraźnię. Roberto Skolmowski jako reżyser, Dorota Wójcik jako Primadonna – obsada i reżyseria mówi sama za siebie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dariusz Stachura (śpiewak, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi)

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 8.33

Czytaj także

Daniel Cichy: dzięki Anaklasis polska muzyka będzie łatwiej dostępna

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 10:00
- Chcemy promować muzyczny dorobek Polski XX i XXI wieku na platformach streamingowych, poprzez dystrybucję światową i działania edukacyjne - zapowiedział dyrektor PWM, mówiąc o celach, jakie ma realizować nowa marka fonograficzna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stolica Inków i polskie skarby. Biografia Elżbiety Dzikowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 12:20
- Elżbieta nie chciała się zgodzić, bym pisał tę książkę, ale użyłem tajemniczej broni - zdradził w Dwójce Roman Warszewski, autor pierwszej biografii legendarnej podróżniczki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal "Eufonie". Współczesne nurty i pielęgnacja przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 08:45
- W koncercie I, CULTURE Orchestra - ukryta jest misja Narodowego Centrum Kultury: chcemy reprezentować współczesne nurty, ale być zakorzenieni w przeszłości - podkreślał w Dwójce dyrektor NCK prof. Rafał Wiśniewski. 
rozwiń zwiń