"Polska pomaga – na ratunek Syrii". Marianna Chlebowska: to ogromny projekt

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 11:48
- Caritas Polska od trzech lat prowadzi ogromny projekt o nazwie "Rodzina rodzinie". W tym czasie udało się zgromadzić ponad 50 mln zł darowizn od osób prywatnych. W tym roku zauważamy jednak lekki spadek zainteresowania - mówiła w "Poranku Dwójki" koordynatorka projektów zagranicznych organizacji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.
Audio
  • Marianna Chlebowska z Caritas Polska o koncercie "Polska pomaga: na ratunek Syrii" (Poranek Dwójki)

Marianna Chlebowska podkreślała, że temat Syrii coraz rzadziej pojawia się w polskich mediach przez co zainteresowanie nim w społeczeństwie słabnie. - Wojna w Syrii trwa już prawie 9 lat. To dłużej niż II wojna światowa, a umówmy się, że każdy z nas jest zainteresowany nowymi informacjami, więc słuchanie cały czas o tym samym konflikcie po prostu bywa nużące - przekonywała.

Obecna sytuacja w Syrii jest dramatyczna. 12 milionów osób potrzebuje pomocy humanitarnej, a ponad 15 milionom brakuje dostępu do czystej wody. Zbierane są fundusze na najbardziej palące potrzeby tych, którzy postanowili zostać w zrujnowanym wojną kraju. 

Plakat akcji

W ramach inicjatywy Caritas Polska do 6 stycznia trwa SMS-owa zbiórka pieniędzy. Tego samego dnia na antenie TVP o godz. 21.00 odbędzie się retransmisja koncertu Polskiej Opery Królewskiej "Polska pomaga – na ratunek Syrii". W programie zostaną zaprezentowane najsłynniejsze kolędy i pastorałki w opracowaniu Jana Maklakiewicza.

W ile projektów związanych z pomocą dla Syrii jest zaangażowany Caritas Polska? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Marianna Chlebowska (koordynatorka projektów zagranicznych Caritas Polska)

Data emisji: 31.12.2019

Godzina emisji: 8.30

pg

Czytaj także

Pomoc dla Aleppo. "To koncert dla tych, którzy niosą tam swój krzyż wojny"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 10:55
- Pieśni pasyjne, które znalazły się w programie wielkopiątkowego koncertu, będą taką medytacją od średniowiecza aż do wczesnego renesansu. Ale nie chodzi o historyczną chronologię tych dzieł, ale o ich klasę i moc emocjonalną, artystyczną - mówił w Dwójce Ryszard Peryt, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej.
rozwiń zwiń