Nieustraszony Don Kichot na deskach teatru musicalowego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:43
Gościem "Poranka Dwójki" będzie aktor Modest Ruciński, odtwórca tytułowej ról w inscenizacji powieści Miguela de Cervantesa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Plakat spektaklu Człowiek z La Manchy
Plakat spektaklu "Człowiek z La Manchy"Foto: Mat. prasowe

W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o ponadczasowej opowieści oraz sile słowa, które przemienia marzenia w rzeczywistość – o "Człowieku z La Manchy". W historii o nieustraszonym Don Kichocie sprawy głębokie i dotkliwe stykają się z rubasznością i dowcipem, a czułość przeplata się z brutalnością. "Człowiek z La Manchy" to pełen rozmachu musical zainspirowany powieścią Miguela de Cervantesa. Nie zabraknie w nim historii miłosnej, wartkich dialogów i dużej dawki humoru. Zobaczcie, co dzieje się, gdy odpowiednio użyte słowa zyskują prawdziwą moc! Spotkanie z Modestem Rucińskim o godz. 8.30 (transmisja wideo).

O godz. 9.30 odwiedzi nas Tymoteusz Bies - laureat I Międzynarodowego Konkursu muzycznego im. K. Szymanowskiego. Sukces - choć jest miły -  mnie nie zmienia - mówił w jednym z wywiadów w "Poranku Dwójki". Otwierał XVII Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina. Stworzył muzykę do filmu "Autsajder" Adama Sikory. Poza wykonawstwem muzyki klasycznej cały czas poszerza horyzonty - o wynikach poszukiwań porozmawiamy o godzinie 9.30 (transmisja wideo).

Zaprosimy też Pastwa na koncert. 31. stycznia o godz. 19.00 w Studiu Lutosławskiego wystąpi Tymoteusz Bies oraz Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod dyrekcją Pawła Przytockiego. W programie koncertu: Sergiej Rachmaninow – Rapsodia na temat Paganiniego op. 43, II Symfonia e-moll op. 27.

W audycji również:

  • w cyklu "Książka i kawa": George Mackay Brown "Nad oceanem czasu" - wybitna powieść z Orkandów - szkockiego archipelagu obmywanego przez ocean,
  • premiera Don Bucefalo Antonia Cagnoniego w reżyserii Pawła Szkotaka w Operze Bałtyckiej.

Zapraszamy również do udziału w konkursach: "Do 3 razy sztuka" oraz "Płyta tygodnia".

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (30.01) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/pg

Zobacz więcej na temat: Miguel Cervantes

Czytaj także

Miguel Cervantes – przeciw marzycielstwu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 06:07
Oszalały szlachcic Don Kichot i jego sługa Sancho Pansa to dwa typy bohaterów wymyślone na użytek przeprowadzenia pewnego wywodu o wyższości zdrowego rozsądku nad bezpłodnym marzycielstwem, oderwaniem od rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twarda wędzonka czy bigos. Co jadał Don Kichot?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 17:50
- To rzadki przypadek powieści, w której bohater już w pierwszym rozdziale na pierwszej stronie tekstu jest charakteryzowany przez to, co jada - o kuchni w powieści "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy" Miguela de Cervantesa opowiadała w Dwójce Wanda Klenczon.
rozwiń zwiń