X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Bajtlik: "Inny świat" to spoglądanie w jądro ciemności XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 09:50
- Z książką Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zetknąłem się będąc nastolatkiem. Przeżyłem ją, ale nie zostawiła we mnie trwałego śladu. Natomiast teraz, kiedy do niej wróciłem, mocno odcisnęła we mnie piętno - mówił aktor wcielający się w postać Gustawa w słuchowisku "Inny świat", którego premiera na antenie Dwójki w sobotę (15.02).
Audio
  • Piotr Bajtlik o słuchowisku "Inny świat" (Poranek Dwójki)

Piotr Bajtlik.JPG
"Inny świat" na radiowej scenie. Premiera słuchowiska

Już w najbliższą sobotę (15.02) premiera poruszającego słuchowiska, będącego adaptacją jednego z najważniejszych świadectw życia w sowieckim łagrze i jednocześnie jednym z najistotniejszych utworów polskiej, a także światowej literatury XX w. Adaptacji podjął się Wojciech Tomczyk, a za reżyserię odpowiada Anna Wieczur-Bluszcz. Wśród wykonawców usłyszymy m.in. Piotra Bajtlika, wcielającego się w rolę Gustawa.

- Chcieliśmy dotknąć emocji, które w tej książce są zapisane. Dotknąć tej historii. I Anna Wieczur-Bluszcz miała na to bardzo ciekawy pomysł. To świetna adaptacja, bo np. rozdzieliła rolę Gustawa i narratora, w którego wciela się Andrzej Mastalerz. To ciekawy zabieg - wyjaśnił Piotr Bajtlik. Jednocześnie zaznaczył, że praca nad słuchowiskiem jest specyficzna. - Jest to praca intensywna, w dużym skupieniu, ale też dająca olbrzymią satysfakcję, bo to powstaje na naszych oczach. To wszystko jest gorące - mówił aktor.

Zobacz też: Gustaw Herling-Grudziński - serwis specjalny>>>

Gość "Poranka Dwójki" podkreślił, że "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego to literatura trudna i dotykająca najciemniejszej strony cywilizacji. - Grudziński mówił, że to książka o inicjacji dwudziestoletniego człowieka w totalitaryzm XX wieku. I kiedy się to czyta, to człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, że to przecież my – ludzie. Że teraz mamy poczucie wolności, bezpieczeństwa. Ale przecież one nie są nam dane raz na zawsze - opowiadał Piotr Bajtlik.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Piotr Bajtlik (aktor)

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 8.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Orłoś. Twórca teatru do słuchania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 14:00
Zapraszamy do wysłuchania opowieści Kazimierza Orłosia, prozaika, dramatopisarza, publicysty i autora słuchowisk, przez lata związanego z Polskim Radiem, szczególnie zaś z Dwójką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Włodzimierz Bolecki: "Inny świat" jest przypowieścią

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 15:52
- To nie historia własnego życia prowadzi narratora, ale narrator konstruuje swojego doświadczenia w taki sposób, żeby cała ta opowieść stała się przypowieścią - mówił o "Innym świecie" prof. Bolecki.  Okazją do rozmowy o słynnej książce Gustawa Herlinga-Grudzińskiego jest premiera Dwójkowego słuchowiska opartego właśnie na "Innym świecie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inny świat". Za kulisami słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 16:40
Przed premierą słuchowiska opartego na "Innym świecie" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zapraszamy na "Kwadrans bez muzyki" poświęcony pracy nad tą radiową inscenizacją.
rozwiń zwiń