Portal o Bitwie Warszawskiej. "To nie będzie zwykła strona internetowa"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 07:00
- Kluczem do tej narracyjnej strony będzie opowieść o faktach - podkreślał Marcin Rembacz, kierownik Działu Promocji i Projektów Biura Programu "Niepodległa", opowiadając o stronie internetowej poświęconej Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Portal powstanie w wyniku współpracy między Polskim Radiem a Biurem Programu "Niepodległa".
Audio
  • Marcin Rembacz, kierownik Działu Promocji i Projektów Biura Programu "Niepodległa", o specjalnej stronie internetowej poświęconej Bitwie Warszawskiej (Poranek Dwójki)
Bitwa Warszawska - zdjęcie przykładowe
Bitwa Warszawska - zdjęcie przykładoweFoto: Archiwum/PAP

portal.jpg
Polskie Radio i Biuro Programu "Niepodległa" stworzą portal poświęcony Bitwie Warszawskiej


Jak przypominał gość Dwójki, Biuro Programu "Niepodległa" już od 2017 roku opowiada o procesie odbudowy polskiej państwowości sprzed stu lat. Kontynuacją tej pracy będzie opowieść o Bitwie Warszawskiej. - Według międzynarodowego środowiska historyków jest to jedna z dwudziestu najważniejszych bitew w historii świata, a przy tym jest to niewątpliwie jeden z wielkich historycznych sukcesów naszego oręża. I nie tylko oręża, bo właściwie zaangażowane było całe polskie społeczeństwo - mówił Marcin Rembacz.

Aby opowiedzieć, nie tylko polskiemu odbiorcy, o tym ważnym wydarzeniu w najnowszej historii Europy, powstanie duży internetowy serwis. - To nie będzie zwykła strona internetowa, ale od początku do końca przemyślana strona narracyjna, która poprowadzi odbiorcę przez najważniejsze fakty, informacje o Bitwie Warszawskiej 1920 roku - tłumaczył gość "Poranka Dwójki". - To, że robimy tę stronę razem z Polskim Radiem, pozwala korzystać z właściwie nieorganicznych radiowych zasobów archiwalnych – zaznaczył Marcin Rembacz.

Serwisy specjalne Polskiego Radia. Zobacz więcej >>>

Portal o Bitwie Warszawskiej, jak zdradził gość Dwójki, będzie miał kilka wersji językowych, które w pewnym stopniu zostaną spersonalizowane. W rozmowie również o planowanym udziale historyków międzynarodowych w pracach nad tym serwisem czy o dalszym, nie tylko na sierpniową rocznicę, funkcjonowaniu tego wyjątkowego internetowego przedsięwzięcia. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Marcin Rembacz (kierownik Działu Promocji i Projektów Biura Programu "Niepodległa")

Data emisji: 17.02.2020

Godzina emisji: 8.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z Muzeum Bitwy Warszawskiej?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:30
O planach stworzenia placówki upamiętniającej zwycięstwo polskiego wojska nad bolszewikami rozmawialiśmy w audycji "Kwadrans bez muzyki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio i Biuro Programu „Niepodległa” stworzą portal poświęcony Bitwie Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:42
W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. powstanie internetowe kompendium wiedzy o tej jednej z 18 przełomowych bitew w historii świata
rozwiń zwiń