"New Stage!". Program dla teatralnych twórców

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 20:31
- Zapraszamy wszystkich twórców związanych z teatrem do tego, by spróbowali swoich sił w rezydencjach online i przesłali do nas koncepcję spektaklu – mówiła w Dwójce Barbara Schabowska, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock.com/metamorworks

Posłuchaj
09:13 _PR2_AAC 2020_08_10-09-33-40.mp3 Barbara Schabowska, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, o programie "New Stage!" (Poranek Dwójki)

 

Instytut Adama Mickiewicza ogłosił otwarty nabór do programu "New Stage!". Będą to rezydencje online, zaś celem projektu jest łączenie polskich twórców teatralnych z mentorami reprezentującymi prestiżowe sceny zagraniczne. Aby wziąć udział w programie, wystarczy zgłosić autorską koncepcję działania teatralnego.

- Od dziś od końca miesiąca czekamy na krótkie, do pięciu tysięcy znaków, eksplikacje koncepcji artystycznej projektu. Około 20 września ogłosimy nazwiska sześciu twórców, którzy przez cztery miesiące pod okiem zagranicznego mentora będą mogli rozwijać koncepcje swojego spektaklu – wyjaśniała Barbara Schabowska.

Jak podkreślała, rezydencje online będą również okazją do poznania środowiska, z którym związany jest dany mentor, do nawiązania twórczego dialogu. - W tych warunkach, które są teraz, to najlepszy sposób, by nawiązać taką współpracę – mówiła Barbara Schabowska.

W rozmowie również m.in. o "Art House", wcześniejszym programie wirtualnych rezydencji organizowanym przez IAM.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Barbara Schabowska (dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza)

Data emisji: 10.08.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Strona internetowa nt. polskiego wzornictwa z prestiżowym wyróżnieniem

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 09:29
Strona internetowa www.designguide.pl , multimedialny przewodnik po historii polskiego wzornictwa, otrzymała prestiżowe wyróżnienie Site of The Day przyznawane przez AWWWARDS.com. Tym samym zostanie opublikowana w katalogu 365 najlepszych stron na świecie w 2019 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komponowanie Lemem inspirowane

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 11:32
W "Poranku Dwójki spróbujemy zachęcić Państwa do zmierzenia się z geniuszem"… Stanisława Lema.
rozwiń zwiń