Od Chopina po mazowiecką książkę

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2010 22:12
Bobby McFerrin o chopinowskim projekcie, koncert młodych chińskich pianistów i konkurs literacki.
Audio
  • Bobby McFerrin o swoim chopinowskim projekcie i inspiracjach chopinowskich
  • Więcej o Mazowieckiej Akademii Książki - sekretarz jury Anna Hajman
  • Paweł Kos-Nowicki z Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert młodych. gienialnie utalentowanych pianistów chińskich

 Wczoraj w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpił Bobby McFerrin (ten koncert transmitowaliśmy dla Państwa). Dziś zaśpiewa w Operze Krakowskiej. O swoim chopinowskim projekcie i inspiracjach chopinowskich opowiadał poczas poprzedzającej występ konferencji prasowej. Oto jej fragment:

 

W środkowym Poranku Dwójki rozmawialiśmy także o Mazowieckiej Akademii Książki. Od 2004 roku Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki ogłasza konkurs dla autorów tekstów o tematyce dotyczącej historii, tradycji i kultury Mazowsza. Nagradzane są tytuły, których wydanie – ze względu na ich niekomercyjny charakter – byłoby trudne bez dofinansowania. Do konkursu można zgłaszać nigdzie dotychczas niewydane prace, mieszczące się w jednej z trzech kategorii: literatura piękna, eseistyka kulturalna, nauki historyczne. Autorzy, których prace zdobędą uznanie jury, otrzymają honoraria i nagrody – Mazowieckie Maki, a ich książki zostaną wydane drukiem. Więcej o Mazowieckiej Akademii Książki - sekretarz jury Anna Hajman:

 

Ponadto Paweł Kos-Nowicki z Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna zaprosił Państwa na koncert młodych. gienialnie utalentowanych pianistów chińskich: Hana Wenfanga (10 lat) i Zhanga Jiaminga (11 lat). W programie występu, który odbędzie się jutro w warszawskiej Galerii Porczyńskich znajdą się koncerty fortepianowe Felixa Mendelssohna oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Godpodarzem audycji była Katarzyna Nowak.

Czytaj także

Konkurs „Moskalik Naukowy”

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 15:13
Tuż przed 14. Piknikiem Naukowym Centrum Nauki Kopernik i Program Trzeci Polskiego Radia ogłaszają Konkurs literacki: „Moskalik Naukowy”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin, McFerrin i inni

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 12:38
Paweł Brodowski zapowie wtorkowy występ żywej legendy jazzowej wokalistyki na Festiwalu "Chopin i jego Europa"
rozwiń zwiń

Czytaj także

CHOPin-mcferrIN

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2010 12:10
Co łączy szlagier „Don’t worry, be happy” z Fryderykiem Chopinem? Odpowiedź w najbliższy wtorek na Festiwalu "Chopin i jego Europa" oraz na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń