Od Chopina po mazowiecką książkę

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2010 22:12
Bobby McFerrin o chopinowskim projekcie, koncert młodych chińskich pianistów i konkurs literacki.
Audio
  • Bobby McFerrin o swoim chopinowskim projekcie i inspiracjach chopinowskich
  • Więcej o Mazowieckiej Akademii Książki - sekretarz jury Anna Hajman
  • Paweł Kos-Nowicki z Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert młodych. gienialnie utalentowanych pianistów chińskich

 Wczoraj w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpił Bobby McFerrin (ten koncert transmitowaliśmy dla Państwa). Dziś zaśpiewa w Operze Krakowskiej. O swoim chopinowskim projekcie i inspiracjach chopinowskich opowiadał poczas poprzedzającej występ konferencji prasowej. Oto jej fragment:

 

W środkowym Poranku Dwójki rozmawialiśmy także o Mazowieckiej Akademii Książki. Od 2004 roku Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki ogłasza konkurs dla autorów tekstów o tematyce dotyczącej historii, tradycji i kultury Mazowsza. Nagradzane są tytuły, których wydanie – ze względu na ich niekomercyjny charakter – byłoby trudne bez dofinansowania. Do konkursu można zgłaszać nigdzie dotychczas niewydane prace, mieszczące się w jednej z trzech kategorii: literatura piękna, eseistyka kulturalna, nauki historyczne. Autorzy, których prace zdobędą uznanie jury, otrzymają honoraria i nagrody – Mazowieckie Maki, a ich książki zostaną wydane drukiem. Więcej o Mazowieckiej Akademii Książki - sekretarz jury Anna Hajman:

 

Ponadto Paweł Kos-Nowicki z Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna zaprosił Państwa na koncert młodych. gienialnie utalentowanych pianistów chińskich: Hana Wenfanga (10 lat) i Zhanga Jiaminga (11 lat). W programie występu, który odbędzie się jutro w warszawskiej Galerii Porczyńskich znajdą się koncerty fortepianowe Felixa Mendelssohna oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Godpodarzem audycji była Katarzyna Nowak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs „Moskalik Naukowy”

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 15:13
Tuż przed 14. Piknikiem Naukowym Centrum Nauki Kopernik i Program Trzeci Polskiego Radia ogłaszają Konkurs literacki: „Moskalik Naukowy”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin, McFerrin i inni

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 12:38
Paweł Brodowski zapowie wtorkowy występ żywej legendy jazzowej wokalistyki na Festiwalu "Chopin i jego Europa"
rozwiń zwiń

Czytaj także

CHOPin-mcferrIN

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2010 12:10
Co łączy szlagier „Don’t worry, be happy” z Fryderykiem Chopinem? Odpowiedź w najbliższy wtorek na Festiwalu "Chopin i jego Europa" oraz na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń