Unsound 2020. Festiwal muzycznych eksperymentów

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 12:10
- Podejmujemy się eksperymentu, bo mamy do czynienia z wieloma narzędziami, które wykorzystywane są w świecie gier czy pracy w korporacjach. Tymi narzędziami chcemy się trochę pobawić - zapowiadała w Programie 2 Polskiego Radia Małgorzata Płysa, dyrektor wykonawcza Festiwalu Unsound.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
11:24 [ PR2]PR2 (mp3) 1 październik 2020 09_35_52.mp3 Małgorzata Płysa o tegorocznej odsłonie festiwalu Unsound (Poranek Dwójki)

 

Niszowi artyści, eksperymenty z dźwiękiem i nieoczywiste podejścia do brzmień. Muzyka wymykająca się gatunkowym klasyfikacjom. W tym roku, jak znakomita część wydarzeń kulturalnych, festiwal odbędzie się w sieci. - Unsound to duże imprezy, gdzie publiczność jest dość gęsto - podkreśliła Małgorzata Płysa. - W dzisiejszej sytuacji nieroztropne byłoby planowanie takiego przedsięwzięcia, więc myśleliśmy jak przy tych ograniczonych środkach zrobić coś ciekawego łącząc się z naszą publicznością online i wykorzystując międzynarodowy potencjał Unsoundu.


UNSOUND foto 2 1200.jpg
Unsound w Dwójce. Festiwalowe archiwa radiowe 2014-2019

W tegorocznym programie Unsoundu m.in. stworzona specjalnie na potrzeby festiwalu improwizacja obmyślona przez Nicolasa Jaara i rozpisana na kilkunastu artystów. To na początek. - Koncept był taki, żeby każdy z artystów chwilę improwizował, a następnie dołącza kolejna osoba, a pod koniec grają wszyscy razem - opowiadała dyrektor festiwalu. - Ta improwizacja, z udziałem niezwykle ciekawych polskich artystów, wypadła fenomenalnie. Tkanie i przenikanie się wpływów i rodzajów improwizacji było bardzo ciekawe - zaznaczyła.

Zobacz także:

Gaba Kulka i Hubert Zemler w hołdzie zespołowi Kraftwerk [WIDEO] 

"Domówka z Dwójką". Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala [WIDEO]

Ponadto w czasie wydarzenia Miłosz Pękala i Hubert Zemler wspólnie zagrają kompozycje producentki Jlin, a Dj Haram i Moor Mother jako 700 Bliss pokażą, że dźwięki protestu mogą być równocześnie taneczne i radykalne, do tego sześciogodzinny koncert do spania, wideo-eseje, kursy tańca, korespondencyjne spacery, dyskusje, gra online, ćwiczenia z głębokiego słuchania, żałobny rytuał dźwiękowy, talk-show...

Patronem medialnym Festiwalu Unsound jest Program 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Małgorzata Płysa (dyrektor wykonawczą Festiwalu Unsound)

Data emisji: 1.10.2020

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

Unsound Festival. Małgorzata Płysa: solidarność może być rozumiana na bardzo wiele sposobów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 10:58
- Chcieliśmy trochę przełamać ten aspekt społeczno-politycznego znaczenia słowa "solidarność", więc na plakacie dołączyliśmy też takie dość ironiczne i abstrakcyjne hasła. Dla każdego solidarność może znaczyć coś innego. Dla twórcy z Polski będzie to co innego niż na przykład dla kogoś, kto przyjeżdża do Krakowa z Nowego Jorku - mówiła w Dwójce dyrektor wykonawcza festiwalu Unsound.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: kiedy czuję akceptację publiczności, chcę dawać więcej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 18:00
- Kocham muzykę i w czasie śpiewana odczuwam dużą przyjemność. To jest wymiana energii z publicznością, która daje mi siłę. To jest rodzaj nałogu, bo ma się ochotę tam wracać i czerpać od ludzi i czuję się wtedy silniejsza, ale czuję też, że daję coś wartościowego - mówiła w Dwójce znakomita polska wokalistka Renata Przemyk.
rozwiń zwiń