Nowa scena Teatru Ateneum

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 12:31
Spotykają się po latach w domu spokojnej starości dla aktorów-weteranów. Ostatnim rzutem na taśmę próbują odtworzyć kwartet Verdiego, który w finale sztuki zabrzmi jak wyzwanie rzucone światu przez byłych wirtuozów operowego śpiewu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mario Lisovski

Posłuchaj
14:30 _PR2_AAC 2020_09_30-09-29-39.mp3 Krzysztof Gosztyła i Tadeusz Nyczek o nowej scenie Teatru Ateneum (Poranek Dwójki)

To opis spektaklu "Kwartet" Ronalda Harwooda. Spektakl ten otworzy nową scenę Teatru Ateneum. O przedstawieniu rozmawialiśmy z Krzysztofem Gosztyłą, a o planach związanych z nową sceną z Tadeuszem Nyczkiem - kierownikiem literackim Teatru.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Krzysztof Gosztyła (aktor filmowy, teatralny i dubbingowy), Tadeusz Nyczek (kierownik literacki Teatru Ateneum)

Data emisji: 30.09.2020

Godzina emisji: 8.30

Czytaj także

Maciej Łubieński: pisałem tę książkę z perspektywy prywatnej i obiektywnej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 13:15
- Panuje stereotyp, że jak ktoś pisze rodzinną historię, to będą to takie historie, którymi ktoś nasiąkł i wylewa je na papier. Ja niczym nie nasiąkłem. O historii rodziny, tej głębszej, jakoś szczególnie u mnie w domu się nie rozmawiało. Musiałem więc dokonać pewnego researchu i sam dla siebie te rzeczy poodkrywać - mówił w "Poranku Dwójki" autor książki "Portret rodziny z czasów wielkości".
rozwiń zwiń
Czytaj także

José Maria Florêncio: "Fidelio" inspiruje nas do nadludzkich wysiłków

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 09:00
- Czas, w którym przyszło nam żyć i tworzyć, jest szczególnie trudny. Ale wszyscy traktujemy naszą chęć dalszej pracy nad dziełem jako osobisty manifest życia. My chcemy dalej pracować, chcemy żyć i działać - mówił w Dwójce znakomity dyrygent José Maria Florêncio o premierze opery "Fidelio", która z powodu koronawirusa u jednego z członków chóru została przełożona.
rozwiń zwiń