REKLAMA

Słuchowisko "Circus Mundi". "Napięcie gra tu główną rolę"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:00
- W tym serialu chcieliśmy, aby dotkliwie zabrzmiał problem kondycji artysty i położenia, w jakim się znalazł na skutek lockdownu. Dramatopisarz Jarosław Jakubowski wykorzystał do tego potencjał postaci niejednoznacznych, jakimi są klauni, którzy znaleźli się w ekstremalnie nowej dla siebie sytuacji - mówił w Dwójce Sebastian Konrad, reżyser słuchowiska "Circus Mundi", którego od 2 listopada będzie można słuchać na antenie Dwójki.
Sebastian Konrad
Sebastian KonradFoto: PR2

Izabela Dąbrowska 1200.jpg
Izabela Dąbrowska: kabaret nie jest miejscem dla amantek

Posłuchaj
15:09 _PR2_AAC 2020_10_28-09-37-06.mp3 Sebastian Konrad o premierowym słuchowisku "Circus Mundi" (Poranek Dwójki)

03:20 _PR2_AAC 2020_10_29-16-21-46.mp3 Relacja z nagrania słuchowiska "Circus Mundi" (Wybieram Dwójkę)

Coco i Rico to para klaunów pozostających w zamkniętym z powodu "piekielnego bakcyla" cyrku "Mundi". Są oni bohaterami radiowego serialu, który w groteskowej poetyce oddaje sytuację artystów, spowodowaną pandemią koronawirusa. Sebastian Konrad wyjaśnił, że nieprzypadkowo miejscem wydarzeń jest cyrk.

- Tradycja jest ogromna, jeśli chodzi o warstwę metaforyczną. Cyrk to sztuka związana z człowiekiem właściwie od zawsze, bo nawet w zamierzchłych czasach niefrasobliwe wygłupy człowieka w kierunku innego osobnika miały już charakter występu, próby nawiązania dialogu, nawet pozawerbalnego. Tutaj Circus Mundi to miejsce zamknięte, a w środku już nikogo nie ma. Pozostali tylko nasi bohaterowie.

Czytaj też:

Jak podkreślił reżyser, Coco i Rico zostali odcięci od spotkań ze swoją publicznością, nie potrafią jednak bez nich istnieć. - I mają do tego absolutne prawo, bo to jest niezbędna część rzeczywistości. Obcowanie z informacją przetworzoną artystycznie, pobudzającą naszą wrażliwość to podstawowa funkcja człowieka. I o to też walczą Coco i Rico - zaznaczył Sebastian Konrad. - Oni z założenia są starymi wygami, profesjonalistami, którzy nie znają innego świata, a więc to zagubienie musi zostać przetworzone przez nich na nowy wyraz artystyczny.

Premiera "Circus Mundi" na antenie Dwójki 2 listopada o godz. 15.00. Autorem tekstu jest Jarosław Jakubowski. W obsadzie Izabela Dąbrowska i Sebastian Konrad. Muzykę skomponował Krzysztof Aleksander Janczak. 

Zobacz zapowiedź:


***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Sebastian Konrad (reżyser spektaklu "Circus Mundi")

Data emisji: 28.10.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Degrengolada

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2011 12:00
Zapraszamy na słuchowisko według sztuki Pavla Kohouta. Reżyseruje Andrzej Piszczatowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przed premierą. "Nie musimy lubić bohatera"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 10:00
- Oni mnie wkurzają, czasem wręcz odpychają. Sposobem, w jaki się wzajemnie traktują, szantażują, rozliczają - mówiła o swoich bohaterach Anna Wieczur-Bluszcz, reżyser premierowego słuchowiska "Udręka życia" według Hanocha Lewina.
rozwiń zwiń