"Miejscówka z Dwójką". Małgorzata Walewska: zawsze chciałam śpiewać musicale

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:30
- To nie będzie koncert, w którym się cyzeluję, żeby było idealnie. To po prostu tzw. live-on-tape, czyli występ jak na żywo, więc są tam pewnego rodzaju drobne pomyłki, potknięcia, zmiany słów. Proszę mieć do tego stosunek z przymrużeniem oka, ale serdeczny - mówiła w Dwójce mezzosopranistka Małgorzata Walewska, którą usłyszymy podczas najbliższej "Miejscówki z Dwójką" (2.10).
Małgorzata Walewska
Małgorzata WalewskaFoto: Bartek Banaszak

1200x660_Małgorzata-Walewska-Lech-Napierała-ok.jpg
Małgorzata Walewska i Lech Napierała w repertuarze filmowym

Posłuchaj
14:23 Poranek Dwójki 28.09.2021 Walewska.mp3 Małgorzata Walewska zaprasza na "Miejscówkę z Dwójką" (Poranek Dwójki)

Sobotnia "Miejscówka z Dwójką" odbędzie się pod znakiem muzyki filmowej i musicalowej, którą wykona znakomita śpiewaczka Małgorzata Walewska, w towarzystwie pianisty Lecha Napierały. Zazwyczaj mezzosopranistkę możemy usłyszeć w repertuarze operowym, jak jednak podkreśliła, musical nie jest dla niej gatunkiem obcym.

- To jest coś, co zawsze chciałam śpiewać - wyznała. - Zanim dojrzałam do tego, że będę śpiewała operę, to właśnie tego rodzaju muzyka zajmowała mój czas. I cieszę się, że teraz, po tak wielu latach, mogę stanąć na scenie i sprawdzić się w tych pięknych utworach filmowych.

Wśród musicalowych i filmowych hitów w wykonaniu duetu Walewska - Napierała usłyszymy m.in. "Moon River" czy "Don't Cry for Me Argentina". Pojawi się też nietypowa interpretacja utworu Kurta Weilla "Alabama song", a nawet muzyka w języku włoskim.

Czytaj też:

- To będzie piosenka znana z promocji filmu "Quo Vadis". Cieszę się, że mogę tę piosenkę przypomnieć, a pochwalę się, że tekst włoski został napisany przeze mnie. Wprowadziłam też utwór z musicalu "Kabaret". Bardzo jestem ciekawa, jak państwo to odbiorą.

Artystka zdradziła, że do nowego zadania podeszła z ogromną radością, jednak stały przed nią pewne wyzwania. - Największą trudnością było dostosowanie tonacji i sposobu śpiewania, bo cały czas się zastanawiam, czy jestem już taką śpiewaczką operową, której nie wypada śpiewać w sposób rozrywkowy, czy jednak mogę pozwolić sobie na pewne dosłowności. Postanowiłam jednak pokazać wszystkie kolory, bo pomyślałam sobie, że mam już taką pozycję, że mogę sobie pozwolić na wszystko. I w tym koncercie pozwalam sobie na wszystko - powiedziała Małgorzata Walewska.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Jakub Jamrozek

Gość: Małgorzata Walewska (mezzosopranistka)

Data emisji: 28.09.2021

Godzina emisji: 9.30

am

Czytaj także

Rafał Siwek o "Miejscówce": zaśpiewam wiązankę ulubionych arii

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 12:30
- Będzie to muzyka rosyjska i włoska: dwie arie Piotra Czajkowskiego i trzy arie Giuseppe Verdiego. Moja mieszanka - mówił w Programie 2 Polskiego Radia śpiewak Rafał Siwek, gospodarz najbliższej (4.09) "Miejscówki z Dwójką". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kupiński Guitar Duo i sztuka transkrypcji [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 19:00
- Na program koncertu składają się wyłącznie nasze autorskie transkrypcje utworów, które w oryginale zostały napisane na fortepian bądź orkiestrę, a które zabrzmią w zupełnie nowej wersji: na dwie gitary - mówił Dariusz Kupiński, który w kolejnej "Miejscówce z Dwójką" (25 września) wystąpił razem z Ewą Jabłczyńską.
rozwiń zwiń