Magdalena Koleśnik laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 11:53
W poniedziałek (29.11) poznaliśmy nazwisko laureatki Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nagroda, przyznawana przez środowisko filmowe od 1969 roku, ma na celu docenienie wyjątkowych osobowości wśród młodych aktorów. Jury jednogłośnie przyznało ją Magdalenie Koleśnik za rolę w filmie "Sweat" w reżyserii Magnusa von Horna.
Fragment kadru z filmu Sweat Magnusa von Horna. W roli głównej Magdalena Koleśnik
Fragment kadru z filmu "Sweat" Magnusa von Horna. W roli głównej Magdalena KoleśnikFoto: mat. promocyjne

"Sweat" to opowieść o kilku dniach z życia młodej influencerki i instruktorki fitness. Dziewczyna stopniowo staje się celebrytką mediów społecznościowych, jednak to nie rekompensuje jej samotności doskwierającej w prawdziwym życiu. Odtwórczynią głównej roli w filmie Magnusa von Horna jest Magdalena Koleśnik - zdobywczyni tegorocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Aktorka, przebywająca w Meksyku na planie kolejnego filmu, nie kryła radości po ogłoszeniu wyników. - Bardzo dziękuję jury, a także Mangusowi von Hornowi, który powierzył mi opowiedzenie tej pięknej historii o tak delikatnej osobie. Jestem wzruszona - mówiła Magdalena Koleśnik podczas wręczenia nagrody.


Posłuchaj
05:19 Poranek Dwójki 30.11.2021 Cybulski.mp3 Magdalena Koleśnik laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (Poranek Dwójki)

- Analizowaliśmy bardzo dogłębnie, z jakimi emocjami zostawiła nas bohaterka i co właściwie aktorka robi w ramach tej postaci - mówiła członkini jury Ola Salwa. - W czasach, w których tak łatwo oceniamy innych ludzi, ona tego nie robi i to jest wielka zaleta tego filmu. Widać na ekranie te niesamowite przygotowania, nawet w trakcie naszych narad padło sformułowanie, że widzimy zbliżenie na postać, którą gra Magdalena Koleśnik, i widzimy też ogromną koncentrację aktorki oraz pracę, jaką cały czas wykonuje.

Wśród nominowanych znalazła się również Maria Dąbrowska za rolę Kaliny Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks", a także aktorzy: Tomasz Ziętek za główną rolę w "Hiacyncie"Piotr Trojan za kreację w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" oraz  Tomasz Włosok za wcielenie się w postać muzyka w "Piosenkach o miłości". 

- Magda zbudowała wspaniałą rolę, która jest bardzo aktualna pod względem naszych obaw i tego, za czym się kryjemy. Ten film to pokazuje, a Magda pokazuje to w sposób mistrzowski - podsumował Tomasz Włosok.

Zobacz też:

***

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 30.11.2021

Godzina emisji: 8.40

Materiał wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

am

Czytaj także

"Obiecująca. Młoda. Kobieta". Kino zemsty, komedia romantyczna, czy dramat?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 11:34
W audycji mówiliśmy o debiutanckim obrazie Emerald Fennell - jednej z najlepszych propozycji filmowych w ostatnich latach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kalina Jędrusik. Słynęła z charakterystycznego szeptu, choć myślała o operze

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 17:34
- Kalina i jej starsza siostra Zofia miały wyjątkowego ojca. Od najmłodszych lat uczył je, że mogą robić w życiu to, co zechcą, byle tylko nikogo nie skrzywdziły. Obie były rozsądne i Kalina w pewnym momencie stwierdziła, że śpiewać jako diva operowa nigdy nie będzie - mówił w Dwójce Dariusz Michalski, dziennikarz muzyczny i konsultant filmu "Bo we mnie jest seks" o Kalinie Jędrusik.
rozwiń zwiń