Ewa Bem: moja publiczność jest cudowna

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 09:00
- Praktycznie co tydzień gdzieś występuję. Zawsze są to koncerty udane, na scenie czuję się świetnie, towarzyszą mi na niej moi wspaniali kumple. Nie cierpię pakowania, podróżowania, mieszkania w hotelach. Na szczęście moja publiczność z nawiązką wynagradza owe trudy - mówiła w Dwójce Ewa Bem.
Ewa Bem
Ewa BemFoto: Iza Grzybowska/materiały prasowe
  • Gościem Dwójki była pierwsza dama polskiego jazzu - Ewa Bem.
  • Wokalistka mówiła m.in. o swych licznych koncertach.
  • Wykonuje na nich repertuar z albumu "Ewa Bem Live", który ukazał się w listopadzie 2021 roku.

Po prostu śpiewam

Wokalistka podkreśliła, że nie analizuje własnych artystycznych działań. - Po prostu śpiewam i tyle. Nagranie płyty "Be a Man" w 1981 roku zaproponował mi Henryk Majewski, to był jego zespół Swing Session, w którym poznałam Andrzeja Jagodzińskiego. Całkiem niedawno posłuchałam tego albumu, jest wspaniały. Jestem orędowniczką śpiewania jazzu po polsku, wspomnę tu genialną piosenkę Zbigniewa Jaremki "Wyznanie wieczorne" z pięknym tekstem Krzysztofa Kłopotowskiego i duet ze Zbyszkiem Wodeckim, taki jazzowy walc - wspominała Ewa Bem.

Publiczność jest cudowna

Ewa Bem obecnie sporo koncertuje. - Publiczność jest cudowna, wynagradza mi różne trudy związane z koncertowaniem. Nie cierpię pakowania, podróżowania, mieszkania w hotelach. Śpiewam cały program z płyty "Ewa Bem Live", to utwory tylko po polsku - powiedziała.

Radio to kawał artystycznego życia

Wokalistka zaznaczyła, że chętnie wystąpi na koncercie w cyklu "Jazz.PL" w Dwójce. - Radio to ogromny kawał mojego życia artystycznego. Wszystko zaczęło się w Trójce, piosenkę "Sprzedaj mnie wiatrowi" Bemibek nagrał dzięki staraniom redaktora Jana Borkowskiego, który inspirował młodych wykonawców, debiutantów, bardzo im pomagał. Obecnie Dwójka jest moim faworytem ze względu na różnorodność swego programu, to mi się bardzo podoba. Wychowywałam się w domu, w którym zawsze grało radio, doskonale pamiętam operetki, opery, wszelkiego rodzaju audycje, które były dla młodego człowieka bardzo rozwijające - wspominała Ewa Bem. 


Posłuchaj
17:20 2022_07_01 08_34_37_PR2_Jazzowa_rozmowa_w_Poranku_Dwójki.mp3 Rozmowa Andrzeja Zielińskiego z wokalistką Ewą Bem (Jazzowa rozmowa w Poranku Dwójki)

 

***

Tytuł cyklu: Jazzowa rozmowa

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Gość: Ewa Bem (wokalistka)

Data emisji: 1.07.2022

Godzina emisji: 8.30

Rozmowę wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mo


Czytaj także

"Zawsze kochałam śpiewać po polsku". Ewa Bem gościem radiowej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 21:00
- Ja prawie wszystko śpiewałam po polsku i tak właśnie powinno być. Moje pokolenie nie było dobrze wykształcone w znajomości języków obcych. Owszem, ja ten angielski co nieco umiałam, ale czułam, że to nie jest śpiewanie w moim języku i że się ograniczam - opowiadała w Dwójce pierwsza dama polskiego jazzu Ewa Bem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Bem: powrotem na scenę zwyciężyłam!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 18:30
- Przez cztery szare lata pragnęłam, zbierałam swoje moce po to, żeby śpiewać, żeby być na scenie, być z muzykami, kreować. To była moja idea, odżywka i pożywka. Tędy przypalony był lont - opowiadała w Programie 2 Polskiego Radia Ewa Bem, wokalistka jazzowa obecna na polskiej scenie muzycznej od pół wieku.
rozwiń zwiń