REKLAMA

Jerzy Małek o projekcie "Gravity"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 10:01
"Muzyka, którą prezentuję na moim najnowszym krążku, to fuzja wielu gatunków połączonych ze sobą̨ niczym nieposkromioną jazzową improwizacją. Styl muzyczny, w którym wypowiadam się̨ zarówno jako kompozytor, jak i instrumentalista można postrzegać́ wielopoziomowo" - tak o swoim najnowszym autorskim projekcie "Gravity" mówi Jerzy Małek.
Jerzy Małek
Jerzy MałekFoto: Cezary Piwowarski/PR

Jerzy Małek jest trębaczem, kompozytorem, producentem muzycznym, animatorem kultury oraz wykładowcą akademickim pracującym na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Także laureatem wielu nagród i wyróżnień, zarówno w roli lidera własnych projektów muzycznych. Artysta był gościem "Poranka Dwójki" o godz. 9.30.


Posłuchaj
16:01 Poranek Dwójki Małek 18 listopad 2022 09_32_04.mp3 Jerzy Małek o projekcie "Gravity" (Poranek Dwójki)

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Jerzy Małek (trębacz)

Data emisji: 18.11.2022

Godzina emisji: 9.40

Czytaj także

Henryk Mikołaj Górecki - wyprzedził epokę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 05:40
12 listopada 2010 roku zmarł Henryk Mikołaj Górecki, "najbardziej polski" wśród klasyków XX wieku - III Symfonii Pieśni Żałobnych, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Chołoniewski i eksperymenty technologiczno-muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 08:00
Wspólnota, promieniowanie idei, a przede wszystkim entuzjazm do ciągłego eksperymentowania z technologiami, które poszerzają doświadczanie dźwięków - człowiekiem-spritus movens tego rodzaju działań jest Marek Chołoniewski, wychowanek Józefa Patkowskiego i Bogusława Schaeffera, współtwórca festiwalu Audio Art.
rozwiń zwiń