"Łodzią po Wiśle" - przegląd filmowy wraca po długiej przerwie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 12:22
- Poprzednia edycja odbyła się w 2018 roku. Tegoroczny przegląd był więc długo wyczekiwany i wytęskniony przede wszystkim przez nasze studentki i studentów, których filmy zaprezentujemy już w piątek i sobotę w warszawskim kinie Iluzjon - mówił w "Poranku Dwójki" Krzysztofem Brzezowskim, rzecznik Szkoły Filmowej w Łodzi.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: materiały prom.

Filmówka chwali się swoimi studentami

Najciekawsze osiągnięcia studentów z Łódzkiej Szkoły Filmowej, filmy nagradzane na światowych festiwalach, produkcje zapowiadające, jak będzie wyglądało polskie kino za kilka lat - tak w skrócie zapowiada się 16. Przegląd Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle".

W Warszawie w najbliższy weekend (17-18 marca) zostaną pokazane najnowsze filmy fabularne, dokumentalne i animowane oraz projekty działającego w łódzkiej uczelni Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, które z sukcesami bada wpływ rewolucji cyfrowej na praktyki artystyczne, eksploruje nowe technologie i wirtualną rzeczywistość.

Mocne otwarcie

Wydarzenie otworzy pokaz filmu "Kobieta na dachu" w reżyserii Anny Jadowskiej. - To jest tradycja "Łodzią po Wiśle". Zawsze otwieraliśmy przegląd mocnym tytułem pełnometrażowym. Zwykle był to film związany z naszymi absolwentami, tak też będzie w tym roku - zdradził Krzysztof Brzezowski.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami. - Są wśród nich nasi absolwenci i wykładowcy, z reżyserką Anną Jadowską na czele. Autorką zdjęć do "Kobiety na dachu" jest absolwentka sztuki operatorskiej Ita Zbroniec-Zajt. Spotkamy się również z montażystą Piotrem Kmiecikiem czy Andrzejem Melinem, szefem Katedry Scenariopisarstwa, który był script doctorem filmu - tłumaczył gość Dwójki.


Posłuchaj
09:13 Poranek Dwójki brzezowski 15.03.2023.mp3 Krzysztof Brzezowski o 16. Przeglądzie Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle" (Poranek Dwójki) 

Łączny czas projekcji w ramach 16. Przeglądu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle" w warszawskim kinie Iluzjon wyniesie blisko 500 minut.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Krzysztof Brzezowski (rzecznik Szkoły Filmowej w Łodzi)

Data emisji: 15.03.2023

Godzina emisji: 9.40

pg

Czytaj także

25. edycja Polskich Nagród Filmowych Orły - różnorodność kina i jego twórców

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 11:00
- Jestem pewny, że 25 lat Orłów zmieniło polskie kino, że sprawiedliwie nagradzamy autorów za ich prawdziwe dokonania. Mam przekonanie, że dzięki temu powstają lepsze filmy. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy biorą udział w głosowaniu - mówił prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński.
rozwiń zwiń