Polskie Radio
Section05
Polskie Nagrody Filmowe Orły

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2023. Jak laureaci komentują wyniki?

- To, co robimy, czasami ma więcej sensu, czasem mniej, a czasami się nie udaje. Nasze intencje są takie, żeby coś zostało po naszym odejściu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Seweryn, który otrzymał statuetkę w kategorii "Najlepsza drugoplanowa rola męska" za film "Śubuk". Jak pozostali laureaci komentowali wyniki Polskich Nagród Filmowych Orły 2023?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Nagrody Filmowe Orły Martyna Podolska

Orły dla osiołka, czyli sześć razy "IO" Jerzego Skolimowskiego!

Polska Akademia Filmowa już po raz 25. przyznała Polskie Nagrody Filmowe – Orły. Niekwestionowanym zwycięzcą i bohaterem tegorocznej edycji jest Jerzy Skolimowski ze swoim filmem "IO", który zgarnął aż sześć statuetek. Niestety samego reżysera na ceremonii nie było, ponieważ w Los Angeles promuje swój film, który ma szanse na Oscara.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Polskie Nagrody Filmowe Orły Jerzy Skolimowski Andrzej Seweryn Ryszard Jaźwiński Trójka Maria Pakulnis Dawid Ogrodnik

"Orły" świętują 25-lecie. Jabłoński: "Chciałem, żeby głosowanie było sprawiedliwe"

Kilka dni temu poznaliśmy listę filmów i nazwisk twórców, nominowanych do Polskich Nagród Filmowych "Orły". To jubileuszowa, 25. edycja, a pomysłodawcą jest Dariusz Jabłoński, obecny prezydent Polskiej Akademii Filmowej. - Tworząc głosowanie na "Orły" chciałem, żeby to było głosowanie sprawiedliwe - deklaruje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Nagrody Filmowe Orły Joanna Sławińska KULTURA film polski

25. edycja Polskich Nagród Filmowych Orły - różnorodność kina i jego twórców

- Jestem pewny, że 25 lat Orłów zmieniło polskie kino, że sprawiedliwie nagradzamy autorów za ich prawdziwe dokonania. Mam przekonanie, że dzięki temu powstają lepsze filmy. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy biorą udział w głosowaniu - mówił prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  kino Agnieszka Holland Witold Banach Dwójka Polskie Nagrody Filmowe Orły Dariusz Jabłoński FILM