Musical "40-latek". Marcin Januszkiewicz jako śpiewający inżynier Karwowski

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 12:00
- Autorka scenariusza i reżyserka Joanna Drozda wykorzystała głównych bohaterów "Czterdziestolatka". Są zachowane między nimi relacje, jakie pamiętamy z serialu, natomiast to zupełnie nowa historia. Trzeba było jakoś połączyć te kropeczki tak, żeby Stefan Karwowski w końcu zaśpiewał - mówił w Dwójce Marcin Januszkiewicz, który wcieli się w rolę inżyniera Karwowskiego w nowym musicalu warszawskiego Teatru Rampa pt. "40-latek".
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Inżynier Karwowski powraca 

Musical "40-latek" w reżyserii Joanny Drozdy powstał na podstawie scenariusza kultowego serialu Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza. Jak czytamy na stronie Teatru Rampa, to szalona, muzyczna podróż w czasie do epoki pożyczanych od sąsiadów szklanek cukru, nawoływań na obiad niosących się między blokami i niezakłóconego telefonami komórkowymi życia wokół trzepaka.

Za muzykę do spektaklu odpowiada Michał Łaszewicz. - Są to też wariacje na temat muzyki końca lat 70. XX wieku. Teksty napisała Joanna Drozda, która pełni wiele funkcji w tym spektaklu, ponieważ na scenie zobaczymy ją jeszcze w roli Kobiety Pracującej - zdradził w "Poranku Dwójki" Marcin Januszkiewicz wcielający się (na zmianę z Modestem Rucińskim) w tytułowego bohatera.

Największy hit z "Czterdziestolatka" też będzie

W musicalu o Stefanie Karwowskim nie mogło oczywiście zabraknąć głównego muzycznego motywu znanego z serialu - piosenki "Czterdzieści lat minęło".

[źródło: [A]rchiwa/YouTube]

Premiera "40-latka" w warszawskim Teatrze Rampa w piątek, 15 września.

Posłuchaj
13:52 Poranek Dwójki januszkiewicz 15.09.2023.mp3 Marcin Januszkiewicz o musicalu "40-latek" w warszawskim Teatrze Rampa (Poranek Dwójki) 
Plakat musicalu "40-latek" Teatru Rampa w Warszawie Plakat musicalu "40-latek" Teatru Rampa w Warszawie

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Marcin Januszkiewicz (aktor)

Data emisji: 15.09.2023

Godzina emisji: 9.35

pg

Czytaj także

Włodek Pawlik: muzyka do musicalu "Irena" była dla mnie wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 17:15
- Ten spektakl rozpoczyna się w momencie, gdy Irena Sendlerowa przedostaje się poza mury getta. Akcja kończy się w 2008 roku, gdy bohaterka podpisuje swą biografię, a w kolejce stoi mały Icek, o którym była mowa na początku tego dramatu - mówił w Dwójce Włodek Pawlik, kompozytor muzyki do musicalu "Irena".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikołaj Kopernik - idealny bohater musicalu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 10:00
- Najważniejsze i najtrudniejsze było pokazanie Mikołaja Kopernika w pełni jego dokonań. Oczywiście "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię", ale zależało nam na tym, aby pokazać go jako lekarza, ekonomistę, kanonika, postać historyczną. Chcieliśmy go przybliżyć i spróbować odgadnąć, jakim był człowiekiem - mówiła w Dwójce Ałbena Grabowska, autorka libretta musicalu "Kopernik".
rozwiń zwiń