X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Hanuszkiewicz - wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011 19:58
Wybitnego aktora i reżysera teatralnego wspominała prof. Barbara Osterloff.
Audio
  • Prof. Barbara Osterloff wspomina Adama Hanuszkiewicza
  • Konrad Wirkowski o 11. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Watch Docs

W niedzielę, 4 grudnia, zmarł w wieku 87 lat Adam Hanuszkiewicz. Wybitnego człowieka teatru wspominała dziś w Dwójce prof. Barbara Osterloff, prorektor warszawskiej Akademii Teatralnej.

– Adam Hanuszkiewicz wyprzedzał swój czas: w swojej niezwykłej wyobraźni teatralnej, niezwykłej umiejętności swobodnego poruszania się w całym bogatym instrumentarium teatru – mówiła prof. Osterloff, przywołując zasługi zmarłego reżysera dla polskiego życia teatralnegoi. – Hanuszkiewicz drażnił, niepokoił i zachwycał. Miał wierną widownię, ale nie zawsze przychylną krytykę – przypominała prof. Osterloff. Jedną ze słynnych inscenizacji Adama Hanuszkiewicza, budzących swego czasu spore kontrowersje, była pamiętna "Balladyna" z 1974 roku. 

 

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy również o 11. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie - jednej  z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. W ciągu 10 dni festiwalowa publiczność obejrzy blisko 90 filmów z całego świata, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Projekcje festiwalowe odbywać się będą w CSW Zamek Ujazdowski, kinie „Muranów”, kinie „Kultura” oraz w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.Na tegoroczny program filmowy festiwalu składają się  repertuarowe sekcje stałe takie jak: Chcę zobaczyć, Zbliżenia, Dyskretny urok propagandy. W konkursie o nagrodę WATCH DOCS zobaczymy najlepsze światowe dokumenty dotyczące szeroko pojętej problematyki praw człowieka, wyprodukowane w latach 2010 – 2011. O zwycięstwo walczyć będzie 19 filmów wybranych spośród 1200 zgłoszeń z całego świata. Wśród nich: nagrodzony na festiwalu Sundance amerykański obraz Generał Butt Naked (Redemption Of General Butt Naked) ukazujący drogę do nawrócenia przywódcy liberyjskich rebeliantów. Naszym gosciem był dyrektor programowy festiwalu - Konrad Wirkowski.

 

Audycję prowadził  Marcin Pesta.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal naocznych świadectw

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2010 11:00
- Interesuje nas to, o czym możemy powiedzieć, że zdarzyło się naprawdę – mówił Konrad Wirkowski, dyrektor programowy festiwalu "Watch Docs".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oglądaj filmy dokumentalne! Rusza Watch Docs w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 12:19
9. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs, któremu patronuje Czwórka, przywędruje do Polski. 27-29 października na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach będzie się działo: dyskusje, spotkania, wykłady i projekcie filmowe.
rozwiń zwiń