Gdański Festiwal Muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 15:00
Zaproszenie nad Bałtyk oraz przegląd filmów skandynawskich.
Audio
  • Konrad Mielnik o Gdańskim Festiwalu Muzycznym
  • Małgorzata Kłos o festiwalu filmów skandynawskich "Jakby w zwierciadle"
Logo
LogoFoto: materiały promocyjne

W czwartkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Konradem Mielnikiem z okazji rozpoczynającego się w piątek Gdańskiego Festiwalu Muzycznego.

Formuła Festiwalu jest otwarta niemniej indywidualne piętno programowe każdej kolejnej jego edycji nadaje towarzyszące jej przesłanie oraz postać Artysty Rezydenta. W roku 2012 funkcję tę przyjął wybitny skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, stąd w programie Festiwalu dominować będą - z racji nazwiska Rezydenta -instrumenty smyczkowe pokazane w najrozmaitszych konfiguracjach.

Porgram II Polskiego Radia objął patronat nad tym wydarzeniem.

W "Poranku" rozmawialiśmy również z Małgorzatą Kłos o rozpoczynającym się dziś w Warszawie festiwalu "Jakby w zwierciadle", który stanowi filmową wyprawę po dziełach literatury skandynawskiej. Organizatorami wydarzenia są absolwenci i pracownicy Katedry Skandynawistyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia". Andreas Staier gra wariacje różnych kompozytorów na temat walca Antona Diabellego. Nowa płyta firmy harmonia mundi.

Program prowadził Piotr Kędziorek.

12 kwietnia (czwartek)Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczne kontrasty

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 20:31
Gdański Festiwal Muzyczny, koncert w Filharmonii Poznańskiej związany z 6. rocznicą śmierci Jana Pawła II oraz spektakl "Fumum Vendere".
rozwiń zwiń