X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Łodzi będzie Izajasz

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 20:00
W czwartkowym Poranku Dwójki rozmawiamy o IX Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Indywidualności Muzycznych "Tansman 2012"
Audio
Wielka Synagoga w Łodzi
Wielka Synagoga w ŁodziFoto: Wikimedia/domena publiczna

Oratorium "Prorok Izajasz", które otworzy festiwal, prawykonane było w Tel Awiwie i Jerozolimie z okazji 10-lecia państwa Izrael, w Los Angeles w 300-lecie osadnictwa Żydów w USA oraz w Łodzi w ramach obchodów 60. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto. Teraz z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji Kultury im. A. Tansmana utwór zabrzmi na festiwalu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej pod batutą Daniela Raiskina. W partii solowej usłyszymy wybitnego polskiego tenora - Rafała Bartmińskiego. Premierowo w Polsce, 10 listopada, zabrzmi muzyka wybitnego polskiego dyrygenta i kompozytora Pawła Kleckiego, skomponowana do słów Juliana Tuwima i dedykowana Aleksandrowi Tansmanowi. W koncercie wystąpi wybitna polska śpiewaczka - Urszula Kryger.
Zobacz więcej
Naszym gościem był dyrektor festiwalu Andrzej Wendland, który o idei tegorocznego festiwalu opowiadał tak: - Od początku towarzyszy nam pewna myśl: filozofia muzyczna Aleksandra Tansmana. Tym razem to jest Tansman w kontekstach tradycja i nowoczesność.
Rozmawialiśmy również z Kamą Grott o koncercie Kama Grott Movie Project, który zostanie zaprezentowany podczas Europejskiego Festiwalu Muzycznego oraz o jej najnowszej płycie.
Audycję prowadził Tomasz Szachowski.
8 listopada (czwartek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tansman 2012

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 19:22
IX Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Indywidualności Muzycznych odbędzie się w Łodzi w dniach 9-20 listopada.
rozwiń zwiń