X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schulz i Drohobycz w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 18:35
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki", w dniu 70. rocznicy tragicznej śmierci autora "Sklepów cynamonowych", rozmawialiśmy o rozpoczynającym się w Warszawie Festiwalu Schulzowskim.
Audio
  • Jacek Kurczewski i Marek Zeleski o festiwalu "Schultz w Warszawie, Drohobycz w Warszawie"
  • Krzysztof Miklaszewski o XVIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT w Kielcach
Schulz i Drohobycz w Warszawie
Foto: mat. prasowe

Jest to wydarzenie akademicko-kulturalne. Festiwal rozpoczyna się w 70. rocznicę tragicznej śmierci artysty. W tym roku mija też 90. rocznica wystawy zbiorowej w warszawskiej "Zachęcie", w której wziął udział Schulz.

"Sklepy cynamonowe", "Sanatorium pod Klepsydrą" czy "Xięga bałwochwalcza" stały się uznanym elementem kultury światowej. Świadczą o tym dziesiątki przekładów, wydań i krytycznych analiz twórczości Schulza. Naszymi gośćmi byli profesorowie: Jacek Kurczewski i Marek Zeleski reprezentujący organizatorów imprezy.
Zapowiadaliśmy też XVIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT w Kielcach. Od początku swego istnienia NURT kładł nacisk na prezentację form dokumentalnych. To znaczy filmów które przekraczając ustalone reguły gatunku przede wszystkim docierały do prawdy o człowieku-politycznej, filozoficznej, estetycznej. Elastyczność festiwalowej formuły pozwalała nam na penetrację obszarów często zamkniętych dla innych festiwalów kina dokumentalnego, nie honorując takich form dokumentalnych jak telewizyjny reportaż, czy dokumentalna impresja.
Audycję prowadził Piotr Kędziorek.
19 listopada (poniedziałek), godz. 6.00-9.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Literacki mit Drohobycza

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 14:45
Jak widzą to miasteczko Żydzi, Ukraińcy, Polacy i Serbowie? Literacki wielogłos o miasteczkach, których już nie ma – pozostały tylko nazwy geograficzne i punkty na mapie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co skrywają rysunki Bruno Schulza?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 18:00
W związku z przypadającymi w tym roku dwiema rocznicami artysty z Drohobycza – 120. rocznicą urodzin i 70. śmierci, Muzeum Literatury przygotowało wystawę wyznaczającą nowe tropy interpretacyjne twórczości Brunona Schulza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruno Schulz wciąż ma potencjał

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 22:00
- Mówienie o Schulzu to odkrywanie bardzo bogatego źródła szalenie różnych powodów do fascynacji - podkreślają goście "Klubu Trójki” wprost z Festiwalu im. Brunona Schulza.
rozwiń zwiń