Tomasz Bagiński przedstawia filmowego Wiedźmina

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 10:00
- Wierzę, że ten film będzie dobry. Wielu utalentowanych ludzi nad nim pracuje - mówił w Dwójce znakomity animator i reżyser o ekranizacji prozy Andrzeja Sapkowskiego.
Audio
  • Z Tomaszem Bagińskim o pełnometrażowym filmie na podstawie prozy Sapkowskiego rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Tomasz Bagiński był nominowany do Oscara za film animowany Katedra oraz wyróżniony nagrodą BAFTA za Sztukę Spadania
Tomasz Bagiński był nominowany do Oscara za film animowany "Katedra" oraz wyróżniony nagrodą BAFTA za "Sztukę Spadania"Foto: PAP/Marcin Obara

Film ma być przeznaczony, jak podkreślał Tomasz Bagiński, dla widowni międzynarodowej. Jego literacką podstawą będą dwa klasyczne opowiadania Sapkowskiego: "Wiedźmin" i "Mniejsze zło". – Dla mnie były to zawsze główne opowiadania o Geralcie: kim jest, z jakimi dylematami się zmaga. A chcemy dla widza kinowego tę postać przedstawić – wyjaśniał gość Dwójki.

Jaki budżet zaplanowano dla filmowego Wiedźmina? Kto wcieli się w główną postać? I jak wygląda współpraca twórców filmu z amerykańską Sean Daniel Company, znaną choćby z serii o "Mumii"?

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Bagiński

Data emisji: 13.11.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki"

jp/iwo

Czytaj także

Magdalena Sroka: w polskim kinie nie ma ograniczania tematów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Najważniejsza jest jakość materiału filmowego – podkreślała Magdalena Sroka, nowa dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, tłumacząc zasady przyznawania środków na produkcje filmowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy ten film coś udaje? Spór o "11 minut"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 20:00
– Obraz mnie zawiódł, zostawił z pustymi rękami - mówił historyk filmu prof. Tadeusz Lubelski. – Mnie ten film poruszył – wyznał z kolei krytyk filmowy Krzysztof Kwiatkowski.
rozwiń zwiń