Miłość w ponurej przyszłości. Nowy film Bodo Koxa

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 12:29
- Warszawa w 2030 roku będzie podobna w pewnym sensie do lat 80. XX w. - mówił w Dwójce reżyser o swoim nowym filmie "Człowiek z magicznym pudełkiem", którego akcja rozgrywa się w niedalekiej polskiej przyszłości.

Główni bohaterowie filmu Bodo Koxa ("romansu science fiction") spotykają się w jednej z warszawskich korporacji. Jest rok 2030. – Panuje kryzys, jest dużo uzbrojonych ludzi pilnujących naszego bezpieczeństwa. Ogólnie rzeczywistość jest dystopijna i ponura, ale blasku nadaje właśnie romans – opowiadał reżyser.

W rozmowie również o aktorach wcielających się w głównych bohaterów, o radiu jako o wehikule czasu czy o tym, że - jak mówił Bodo Kox - "przeszłość i przyszłość nie istnieje".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Bodo Kox (reżyser)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mz


Czytaj także

"Polska sztuka współczesna jest marką w Chinach"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 14:25
- W szczególności polski teatr uznawany jest tam za jeden z najbardziej awangardowych. Na polskie spektakle się chodzi - o statusie polskiej kultury w Chinach opowiadał w "Poranku Dwójki" Tomasz Sajewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paryż, Pekin, Ateny... Kulturalny wrzesień na świecie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 13:10
Paryskie spacery między obrazami van Gogha, polskie spektakle w Chinach – to nie jedyne atrakcje, które mogą stać się naszym udziałem, jeśli wybieramy się za granicę we wrześniu.
rozwiń zwiń