Polskie Radio
Section05
Marek Brzeziński

Mark Brzezinski kandydatem na ambasadora USA w Polsce. Wiceszef MSZ: będziemy mieli sojusznika i przyjaciela

- W zakresie aktywności w regionie, bezpieczeństwa, polityki wschodniej, będziemy mieli w osobie ambasadora Marka Brzezinskiego sojusznika i przyjaciela - ocenił wiceszef MSZ Marcin Przydacz na antenie Polskiego Radia 24. - Nie powinniśmy koncentrować się na sprawach, co do których pojawiają się kwestie sporne - uważa Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA polityka polityka zagraniczna USA Biały Dom Joe Biden Ameryka Marek Brzeziński POLSKA

"Bardzo doświadczony dyplomata z dobrym rozumieniem regionu". Wiceszef MSZ o nowym ambasadorze USA w Polsce

- Mark Brzezinski to bardzo doświadczony dyplomata z dobrym rozumieniem regionu, na czym bardzo nam zależy; liczymy na bardzo dobrą współpracę - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Biały Dom oficjalnie ogłosił w środę nominowanie Brzezinskiego do objęcia roli ambasadora USA w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA Stany Zjednoczone Polityka zagraniczna Polski polityka Marek Brzeziński

TYLKO U NAS Tour de France: Marek Brzeziński niebanalnie o TdF. "Umykali na wijącej się jak zaskroniec szosie"

Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu, tradycyjnie już podążał za peletonem kolarskiego Tour de France. Raportów komentatora - tak barwnych i dynamicznych, że słuchając ich, można poczuć się naocznym świadkiem wydarzeń słynnej Wielkiej Pętli, można było słuchać na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Tour de France Kolarstwo SPORT TYLKO U NAS Marek Brzeziński kolarstwo szosowe

"Znoszenie ograniczeń będzie wielkim wyzwaniem". Francuski rząd ma obawy

Premier Francji Edouard Philippe nie jest optymistą co do zniesienia społecznej kwarantanny i ograniczeń i powrotu do sytuacji sprzed koronawirusa. Dwumiesięczny okres izolacji społecznej, obwarowany rygorystycznymi zakazami, ma się zakończyć 11 maja. Taką obietnicę złożył prezydent Emmanuel Macron.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja COVID-19 kwarantanna koronawirus pandemia Marek Brzeziński Emmanuel Macron

Tragiczny wypadek w Calais. Zginął kierowca polskiego auta

Furgonetka na polskich znakach rejestracyjnych rozbiła się na północy Francji. Kierowca nie żyje. Policja prowadzi dochodzenie. Do tragedii doszło po tym, jak koczujący w pobliżu imigranci zabarykadowali autostradę A 16 w pobliżu Boulogne. W stojące tam trzy ciężarówki uderzyła furgonetka na polskich numerach rejestracyjnych. Według miejscowej prefektury, tożsamości osoby prowadzącej pojazd nie można na razie ustalić.
Zobacz więcej na temat:  Calais wypadek Francja imigranci w Europie Marek Brzeziński

Macronleaks: władze ostrzegały przed cyberpiratami

Sztab kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macrona ogłosił w piątek wieczorem, że padł ofiarą "zmasowanego ataku" niezidentyfikowanych hakerów po tym jak do sieci przeniknęło ok. 9 gigabajtów dokumentów i danych. – Władze ostrzegały, że istnieje takie niebezpieczeństwo, że mogą zaatakować cyberpiraci – mówił w audycji Gorąca Planeta Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory we Francji Emmanuel Macron cyberatak Francja Rosja Wenezuela wybory prezydenckie Marek Brzeziński