Polskie Radio
Section05
Marek Brzeziński

TYLKO U NAS Tour de France: Marek Brzeziński niebanalnie o TdF. "Umykali na wijącej się jak zaskroniec szosie"

Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu, tradycyjnie już podążał za peletonem kolarskiego Tour de France. Raportów komentatora - tak barwnych i dynamicznych, że słuchając ich, można poczuć się naocznym świadkiem wydarzeń słynnej Wielkiej Pętli, można było słuchać na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Tour de France Kolarstwo SPORT TYLKO U NAS Marek Brzeziński kolarstwo szosowe

"Znoszenie ograniczeń będzie wielkim wyzwaniem". Francuski rząd ma obawy

Premier Francji Edouard Philippe nie jest optymistą co do zniesienia społecznej kwarantanny i ograniczeń i powrotu do sytuacji sprzed koronawirusa. Dwumiesięczny okres izolacji społecznej, obwarowany rygorystycznymi zakazami, ma się zakończyć 11 maja. Taką obietnicę złożył prezydent Emmanuel Macron.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja COVID-19 kwarantanna koronawirus pandemia Marek Brzeziński Emmanuel Macron

Tragiczny wypadek w Calais. Zginął kierowca polskiego auta

Furgonetka na polskich znakach rejestracyjnych rozbiła się na północy Francji. Kierowca nie żyje. Policja prowadzi dochodzenie. Do tragedii doszło po tym, jak koczujący w pobliżu imigranci zabarykadowali autostradę A 16 w pobliżu Boulogne. W stojące tam trzy ciężarówki uderzyła furgonetka na polskich numerach rejestracyjnych. Według miejscowej prefektury, tożsamości osoby prowadzącej pojazd nie można na razie ustalić.
Zobacz więcej na temat:  Calais wypadek Francja imigranci w Europie Marek Brzeziński

Macronleaks: władze ostrzegały przed cyberpiratami

Sztab kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macrona ogłosił w piątek wieczorem, że padł ofiarą "zmasowanego ataku" niezidentyfikowanych hakerów po tym jak do sieci przeniknęło ok. 9 gigabajtów dokumentów i danych. – Władze ostrzegały, że istnieje takie niebezpieczeństwo, że mogą zaatakować cyberpiraci – mówił w audycji Gorąca Planeta Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory we Francji Emmanuel Macron cyberatak Francja Rosja Wenezuela wybory prezydenckie Marek Brzeziński

Jarosław Kaczyński odwiedza kolejne polskie miasta

Przedwyborczy objazd kraju przez Jarosława Kaczyńskiego, polityczna przyszłość Donalda Tuska, znaki zapytania dotyczące polityki zagranicznej Donalda Trumpa. Oto główne tematy, które skomentowali goście audycji „Podsumowanie Dnia” w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Krzysztof Grzybowski Jakub Kukla Beata Szydło rząd Beaty Szydło Donald Trump USA Donald Tusk Rada Europy Jarosław Kaczyński ordynacja wyborcza Marek Brzeziński Jarosław Guzy

Francuzi dwa lata po zamachu na redakcję „Charlie Hebdo”

7 stycznia mijają dwa lata od zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” w Paryżu. Od tego momentu Francją co jakiś czas wstrząsają kolejne ataki terrorystyczne. O tym, czy i jak zmieniło się nastawienie Francuzów wobec cudzoziemców i bezpieczeństwa państwa, rozmawiali dziennikarka Polskiego Radia Magdalena Skajewska i korespondent Polskiego Radia w Paryżu Marek Brzeziński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja terroryzm Błażej Prośniewski Magdalena Skajewska Marek Brzeziński Paryż