Kilka historii naszych paranoi. "Atak paniki" w kinie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 10:00
- To bardzo pozytywny film. Może on wywołać pytanie, czy nie warto w życiu trochę się zatrzymać, spojrzeć z dystansu - mówiła Aleksandra Pisula, aktorka wcielająca się w postać Kamili w najnowszym filmie Pawła Maślony, a także scenarzystka tej docenianej przez krytykę produkcji.
Audio
  • Z Aleksandrą Pisulą o filmie "Atak paniki" rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

"Atak paniki" ma wielu bohaterów (radiowiec, kelner, panna młoda, pisarka, mąż i żona, behawiorysta zwierząt) i wiele wątków. - One pozornie toczą się niezależnie, ale jest tam pewna zabawa z czasem, ta historia powoli jest dekonstruowana - tłumaczyła Aleksandra Pisula.

W rozmowie również o "paranojach", które ujawniają się w przedstawianych w filmie historiach, o "rozpadzie świata", internetowej chmurze autokreacji, ale i pozytywnym wydźwięku "Ataku paniki": nauce potrzebnego w życiu dystansu.

Atak paniki1200.jpg
"Moich bohaterów łączy stan lękowy". Maślona o filmie "Atak paniki"

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Aleksandra Pisula (aktorka, scenarzystka)

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/kk

reklama

Czytaj także

"Volta" Machulskiego. Komedia, kobiety, korona i dodatki

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 19:45
– Kiedy robię komedię, nie chcę powtarzać środków narracyjnych z moich poprzednich filmów. Dlatego zawsze coś dodaję – mówił Juliusz Machulski, twórca "Volty", która weszła właśnie na ekrany kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Francuzi nie potrafią żyć bez śmiechu"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 17:00
- W języku francuskim funkcjonuje określenie "uszczypnąć bez uśmiechu". Oznacza to, że udajemy poważnych, a tak naprawdę opowiadamy bzdury – podkreślił mieszkający w Paryżu dziennikarz Stefan Włodarczyk.  
rozwiń zwiń