Barbara Krafftówna. Potęga osobowości, bogactwo talentu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 12:45
- Basia ma nieprawdopodobny temperament. Ponieważ dziś przywitałem ją w gronie dziewiędziesięciolatków, chciałbym mieć chociaż ułamek tej jej żywotności, tego parcia zawsze do przodu. To bardzo cenne, zwłaszcza w naszym wieku. Człowiek, gdy jest już starszy, zaczyna troszeczkę usuwać się w cień, ale u Basi absolutnie tego nie widać - mówił podczas benefisu artystki Franciszek Pieczka.
Audio
  • Relacja z benefisu Barbary Krafftówny z okazji 90. urodzin aktorki (Poranek Dwójki)
Barbara Krafftówna
Barbara KrafftównaFoto: Leszek Szymański/PAP

barbara krafftówna 1200.jpg
Barbara Krafftówna: miałam szczęście być aktorką komediową

Barbara Krafftówna - znana z roli Honoraty w serialu "Czterej pancerni i pies" czy Kabaretu Starszych Panów, ale także z wybitnej kreacji w filmie Wojciecha Jerzego Hasa "Jak być kochaną" oraz licznych ról teatralnych - skończyła w środę, 5 grudnia, 90 lat. Wspaniały jubileusz artystki świętowano dzień wcześniej w warszawskim Teatrze Polonia.

- Jestem na tyle stara, że mogłam zobaczyć ją w cudownych czasach wspaniałej epoki teatru. Przede wszystkim jednak ona naprawdę wspaniale zagrała w filmie "Jak być kochaną". Myślę, że gdyby nie nasze położenie gepolityczne, to by była jedną z najbardziej znanych aktorek na świecie, do tego stopnia jest kimś wybitnym - podkreślała Magda Umer.

Czego z okazji urodzin życzy Barbarze Krafftównie Maciej Englert, który również gościł na jej benefisie? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 7.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Czytaj także

Krafftówna: nasz magiczny świat jest zagłuszany

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 13:33
- Każdy ma taki świat, ale w tym momencie on jest przykrywany obrazkami i natłokiem informacji, lawiną wiedzy dostępnej w internecie - mówiła w Dwójce wybitna aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krafftówna. Ruda piękność ze "wzdychającej epoki"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:00
– Trochę mi głupio o tym mówić, ale ci, z którymi się stykałam, zaczynali od formy wzdychania – mówiła wybitna aktorka, bohaterka książki "Krafftówna w krainie czarów".
rozwiń zwiń