Krafftówna. Ruda piękność ze "wzdychającej epoki"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:00
– Trochę mi głupio o tym mówić, ale ci, z którymi się stykałam, zaczynali od formy wzdychania – mówiła wybitna aktorka, bohaterka książki "Krafftówna w krainie czarów".
Audio
  • Krafftówna. Ruda piękność ze "wzdychającej epoki" (Inny stan skupienia/Dwójka)
Barbara Krafftówna
Barbara KrafftównaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

To zbiór rozmów, które z artystką przeprowadził Remigiusz Grzela. Barbara Krafftówna zachwycona jest okładką tomu. – Nagle pokazał się mój własny rudy łeb, bom z natury ruda – powiedziała. – Okazało się, że ta rudość na tyle zainspirowała twórców w wydawnictwie, że powstał jakiś magiczny obrazek, jakaś przepiękna cizia, a to jestem przecież ja, ta Krafftówna, która w książce jest w różnych etapach opisywana przez autora – dodała.

Aktorka wspominała w Dwójce swoją artystyczną drogę, spotkania z wieloma twórcami teatru (m.in. młodym, przystojnym Konradem Swinarskim), swoich "wzdychulców" (słowo wymyślone przez Barbarę Krafftównę), o ciekawości, która wciąż ją napędza, a także o tym, jak w życiu "nie trafić mimo".

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Barbara Krafftówna (aktorka teatralna, filmowa i kabaretowa, piosenkarka)

Data emisji: 15.03.2016

Godzina emisji: 21.30

mc/bch

Czytaj także

Barbara Krafftówna: nadaktywna jestem, to fakt!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 09:09
W maju świętowaliśmy 65. rocznicę pracy artystycznej Barbary Krafftówny. Podczas wizyty w dwójkowym studiu pełna wigoru aktorka zdradziła swój sposób na życie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krafftówna: połączenie dramatu i komedii to dla aktora deserowy kąsek

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 16:00
- Wbrew obecnie panującej modzie nigdy nie dawałam z siebie wszystkiego. I dlatego mogą tu dziś być - żartowała znakomita polska aktorka podczas jubileuszu osiemdziesiątych piątych urodzin w Warszawskim Teatrze Polskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krafftówna: nasz magiczny świat jest zagłuszany

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 13:33
- Każdy ma taki świat, ale w tym momencie on jest przykrywany obrazkami i natłokiem informacji, lawiną wiedzy dostępnej w internecie - mówiła w Dwójce wybitna aktorka.
rozwiń zwiń