"Czerń". Małgorzata Oliwia Sobczak: w mojej książce jest dużo mroku

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 13:16
- Czerń symbolizuje mrok. W książce pojawi się wiele wspomnień ciemnych, bolących, będzie sporo cierpienia. Ale żeby nie przestraszyć czytelników, będzie też piękno, miłość, poszukiwanie sprawiedliwości i bohaterowie, którzy się mroku nie boją - mówiła autorka drugiej części kryminału z serii "Kolory zła".
Audio
  • Małgorzata Oliwia Sobczak o książce "Czerń" (Poranek Dwójki)
Okładka książki Czerń
Okładka książki "Czerń"Foto: Mat. promocyjne

Czerwien 1200.jpg
Małgorzata Sobczak: w okresie jesienno-zimowym Sopot jest melancholijny

Książka "Czerń" przenosi czytelników do idyllicznego kaszubskiego miasteczka. W tym mikroklimacie małej małej społeczności istotną rolę odgrywają wierzenia i legendy. Okazuje się, że malownicze Kartuzy skrywają niejedną wstrząsającą tajemnicę. W takiej scenerii rozgrywa się akcja kryminału Małgorzaty Oliwii Sobczak.

Jak wyznała autorka, w książce pojawią się nie tylko postacie nowe. - Wrócą znani i lubiani bohaterowie z "Czerwieni". Pojawi się prokurator Leopold Bilski, który zostaje zesłany do małego miasteczka na Kaszubach. Będzie Anna Górska i oczywiście policjanci Pająk i Kita - opowiadała pisarka. Pierwszą poważną sprawą, którą musi się zająć Leopold Bilski, jest zaginięcie trzynastoletniej dziewczynki. Jeden z tropów prowadzi do Kartuz, gdzie… znika kolejne dziecko. Czy można zacząć od nowa?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Małgorzata Oliwia Sobczak (pisarka)

Data emisji: 5.05.2020

Godzina emisji: 8.30

Czytaj także

Igor Brejdygant: świat funkcjonuje na układach

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 11:44
- W swojej książce opowiadam o tym, jak bardzo łatwo jest objąć ludzi kontrolą. Ta przyszłość, o której opowiadam, jest strasznie bliska - mówił gość "Poranka Dwójki", autor kryminału "Układ".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Krajewski: to powieść kryminalna z elementami psychologicznymi

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:02
- Tutaj jest infernum. Eberhard Mock wstępuje do piekieł, jest potwornie sponiewierany przez swój nałóg, który jest ściśle sprzężony z akcją kryminalną tej powieści. Niemniej jednak chciałem pokazać, że alkohol to nie tylko dobra zabawa - mówił w Dwójce pisarz o swojej najnowszej książce "Mock. Golem".
rozwiń zwiń