X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

13 grudnia. Socjalizm bez twarzy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 22:00
W 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego gościem Dwójki będzie słynny historyk Norman Davies.
Silikonowa figura przedstawiająca generała Wojciecha Jaruzelskiego - z charakterystyczną kamienną twarzą - jest częścią ekspozycji w Podziemnym Mieście na wyspie Wolin w Świnoujściu
Silikonowa figura przedstawiająca generała Wojciecha Jaruzelskiego - z charakterystyczną "kamienną twarzą" - jest częścią ekspozycji w Podziemnym Mieście na wyspie Wolin w ŚwinoujściuFoto: PAP/Marcin Bielecki

Serwis specjalny: stan wojenny>>>

Wydawało się, że ten człowiek z twarzą ukrytą za ciemnymi okularami celowo chowa się za swoją maską, mówiąc niewiele – poza wytartymi frazesami o swoim pragnieniu „służenia narodowi w godzinie potrzeby”.

To nie był socjalizm z ludzką twarzą, ani nawet socjalizm z nieludzką twarzą; to był socjalizm w ogóle pozbawiony twarzy. Bez poczucia humoru, bez wyrazu, wiecznie przygaszony – generał zachowywał się w sytuacjach publicznych i przemawiał w telewizji z bezbarwnością automatu.

Na spotkanie z autorem powyższych słów, profesorem Normanem Daviesem w audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" - w sobotę (13.12) w godz. 16.00-17.00 - zaprasza Hanna Maria Giza.

mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdjęcie jak symbol stanu wojennego. Chris Niedenthal - mag utrwalania chwil

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 02:55
Wóz opancerzony przed kinem Moskwa w Warszawie w okresie stanu wojennego to jedno ze zdjęć, które przeszło do historii. Tę fotografię zrobił Chris Niedenthal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

13 grudnia minuta po minucie, czyli "Noc generała"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 10:39
Do rąk czytelników trafiło wznowione wydanie książki opisującej okoliczności wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jej autorem jest Gabriel Mérétik, francuski dziennikarz i pomysłodawca Trójkowej audycji "MiniMax".
rozwiń zwiń