Edward Raczyński. Hrabia, dyplomata i prezydent

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 17:00
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" rozmawialiśmy o prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie w latach 1979–1986.
Audio
  • Edward Raczyński. Hrabia, dyplomata i prezydent (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Edward Raczyński
Edward RaczyńskiFoto: PAP/DPA

shutterstock album raczyński 1200.jpg
Opowieść o prezydencie Polski na uchodźstwie

"Człowiek może być jak dąb pośród krzaków albo - jak krzak" to przesłanie Róży Raczyńskiej dla syna, będzie prowadziło Edwarda Raczyńskiego do końca jego ponad stuletniego życia.

Dyplomata pochodził ze znanego wielkopolskiego rodu Raczyńskich herbu Nałęcz. Otrzymał świetne wykształcenie i zdobył doświadczenie w europejskich placówkach dyplomatycznych, reprezentując Rzeczpospolitą Polską. Paradoksalnie jednak hrabia "do końca swoich dni był przekonany, że polityka nie jest dziedziną, którą chce się zajmować".

O niezwykłym człowieku i jego fascynującym życiu rozmawialiśmy z Zofią Wojtkowską (autorką książki "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego") i prof. Piotrem Madajczykiem.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Data emisji: 17.06.2017

Godzina emisji: 16.00

mz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tatarzy – żołnierze króla Jana III

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 20:32
Zapraszamy do wysłuchania audycji m.in. o historii tatarskich oddziałów, które nie tylko uratowały życie zwycięzcy spod Wiednia, ale brały także udział w polskich powstaniach narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

95 tez Marcina Lutra. Protestancki ładunek wybuchowy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 14:00
– Tezy Lutra proponowały rozumienie spraw finansowych w świetle teologii – mówił kulturoznawca prof. Jarosław Płuciennik o kontrowersjach wywołanych wystąpieniem Lutra w 1517 r.
rozwiń zwiń