Polskie Radio
Section05
protestantyzm

"Każdy podział nie jest stanem naturalnym, ale destrukcją". Rusza Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

- Dążenie do jedności podzielonych chrześcijan jest niezwykle ważne, ponieważ każdy podział nie jest stanem naturalnym, ale jakąś destrukcją - mówi przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu bp Jacek Jezierski. Pod hasłem "Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon" od 18 do 25 stycznia przebiegać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo ekumenizm wiara chrześcijaństwo religia Kościół katolicki protestantyzm kościół prawosławny aktualności katolickie

"Kościół znakiem nadziei w świecie niepokojów". Ostatnie przygotowania do Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Tematem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w tym roku będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza - "Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon". Ekumeniczne wydarzenie zorganizowane będzie od 18 do 25 stycznia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo ekumenizm wiara chrześcijaństwo religia Kościół katolicki protestantyzm kościół prawosławny aktualności katolickie

Nowa reformacja w Kościele? Tomasz Rowiński: mamy do czynienia z trzeszczeniem szwów

Na razie nie ma takich sił w Kościele, które by jawnie mówiły o tym, że musi dojść do podziału instytucjonalnego. Cały czas mamy do czynienia z rodzajem "trzeszczenia szwów" w Kościele i niewątpliwie papież Franciszek nieco dolewa raz na jakiś czas oliwy do ognia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rowiński z kwartalnika "Christianitas" i portalu Christianitas.org.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches Kościół Kościół katolicki protestantyzm społeczeństwo