Najważniejsze teksty Andrzeja Chłopeckiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 17:30
W audycji rozmawialiśmy o publikacji "Zabobony gasnącego stulecia. Kontynuacje" przedstawiającej dzieła wybitnego muzykologa.
Audio
  • Jan Topolski opowiadają o publikacji "Zabobony gasnącego stulecia. Kontynuacje" (Wybieram Dwójkę)
  • Z Michałem Rosą, reżyserem filmu "Szczęście świata", rozmawia Anna Fuksiewicz (Wybieram Dwójkę)
  • Michał Gałza w rozmowie o grze karcianej na temat rewolucji 1905 roku (Wybieram Dwójkę)
  • Marta Królak i Wiktoria Wojciechowska opowiadają o wystawie "Iskry/Sparks" (Wybieram Dwójkę)
Andrzej Chłopecki - związany z Programem 2 Polskiego Radia - był wybitnym publicystą, samotnym wilkiem polskiej krytyki muzycznej
Andrzej Chłopecki - związany z Programem 2 Polskiego Radia - był wybitnym publicystą, "samotnym wilkiem" polskiej krytyki muzycznejFoto: Jan Bebel/zbiory Archiwum Polskiego Radia.

O książce, która stanowi trzeci tom serii wydawniczej prezentującej najważniejsze teksty Andrzeja Chłopeckiego, opowiadał jej redaktor - Jan Topolski.

Ponadto w audycji rozmawialiśmy z Michałem Rosą, reżyserem filmu "Szczęście świata", które już w piątek 23 grudnia trafi do kin. Opowiedzieliśmy także o grze karcianej o rewolucji 1905 roku oraz zajrzeliśmy do Galerii Biuro Wystaw, gdzie można oglądać wystawę Wiktorii Wojciechowskiej "Iskry/ Sparks". Bohaterowie ekspozycji to mężczyźni, cywile, którzy brali udział w rewolucji na Euromajdanie, walczyli na froncie i nadal ścierają się z prorosyjskimi separatystami na wschodzie i na południu Ukrainy.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 16.00

mz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Co wolno reżyserowi? Przypadek Marii Schneider

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 17:20
- Przez długi czas nie mówiło się o podwójnych standardach obowiązujących w branży filmowej. Bardzo dobrze się stało, że wyszła na jaw prawda o relacjach reżyser - aktorka na planie "Ostatniego tanga w Paryżu". - mówi dziennikarka filmowa Małgorzata Sadowska.
rozwiń zwiń